BORSA

Aramco halka arzı yakında…

Dünyanın en büyük petrol şirketi Saudi Aramco’nun yüzde 5 hissesinin halka arzının yakın zamanda gerçekleşmesi bekleniyor. Şirketin yalnız rafineri ve dağıtım değil tüm operasyonlarını içeren hisselerinin halka arzedileceği belirtildi.

Suudi Arabistan’ın dünyaca ünlü petrol devi Aramco; yüzde 5’lik hissesinin halka arzına hazırlanıyor.  Bloomberg’in haberine göre; şirketin sadece rafineri ve dağıtım değil tüm operasyonlarının halka arz edilmesi bekleniyor.

Dünyanın en büyük petrol şirketi olan Aramco’nun CEO’su amin Nasser’in belirttiğine göre; Şirket sadece rafineri ve dağıtım değil tüm operasyonları ile ilgili olarak hisse halka arzı yapacak. Nasser, Aramco’nun halka arzıyla ilgili olarak danışmanlık hizmeti verecek olan  banka ve aracı kurumların listesinin kısa süre içinde yayınlanacağını da sözlerine ekledi. Aramco hisselerinin ilk etapta Suudi Borsası’nda, akabinde ise Hong Kong, Londra ve New York gibi yabancı borsalarda işlem görmesi  düşünülüyor.

Suudi Hükümeti, Aramco halka arzından 100 milyar dolarlık gelir elde etmeyi bekliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top