BORSA

Ar Tarım 3 kişiden zararını istiyor

SPK’nın Ar Tarım’daki zararı, Şirketi zarara uğratan kişilerden istemesi yönünde uyarı yaptığı Ar Tarım Yönetim Kurulu aldığı kararla, SPK’nın talep ettiği gibi Şirketin zararını, Şirketi zarara uğratan Ali Kemal TÜMER, Ayhan ÖZTÜRK ve Murat ÇELİK’ten istemeye karar verdi.

Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) daha önce Ar Tarım’a uyarı yazısı göndererek, Şirketi haksız yere zarara uğratan  Ali Kemal TÜMER, Ayhan ÖZTÜRK ve Murat ÇELİK’ten zararın 3 ay içinde talep edilmesini istemiş;  eğer Ar Tarım bu zararı istemezse; SPKnu 103. ve 105. maddeleri çerçevesinde işlem yapacağını bildirmişti.

Ar Tarım Yönetim Kurulu, SPK’nın yazısına istinaden , Ar Tarım’ı zarara uğratan kişilerden sözkonusu zararı karşılamalarını talep etmeye karar verdi:

En fazla zarar tazmini Ayhan ÖZTÜRK’ ten istendi

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yaptığı açıklamada;

“Sermaye Piyasası Kurulu tarafından gönderilen yazıya istinaden,

  1.  Sermaye veya mal varlığı azaltılarak Ar tarımdan 10.368.227 TL menfaat sağlayan Ali Kemal Tümer, Ayhan Öztürk, Murat Çelik’ten istenmesine
  2. Sermaye veya mal varlığı azaltılarak Ar tarımdan 400.000 TL menfaat sağlayan Ali Kemal Tümer den istenmesine
  3. Sermaye veya mal varlığı azaltılarak Ar tarımdan 20.000.000 TL  Ayhan Öztürk ve Tümer tarımdan dan istenmesine

Verilen süre içerisinde Şirketimize iade yapılmaması durumunda Sermaye Piyasası Kuruluna iade davası açması için Bilgi verilmesine  oy birliği ile karar verilmiştir.” cümlelerine yer verildi.

SPK madde 103 ve 105 nedir?

Sermaye Piyasası Kanunu 103. maddesinde Piyasa Bozucu Eylemler tanımlanırken; 105 . maddesinde ise insider trading olarak bilinen içerden öğrenenlerin ticareti suçu tanımlanmış.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top