Ar Tarım 3 kişiden zararını istiyor

SPK'nın Ar Tarım'daki zararı, Şirketi zarara uğratan kişilerden istemesi yönünde uyarı yaptığı Ar Tarım Yönetim Kurulu aldığı kararla, SPK'nın talep ettiği gibi Şirketin zararını, Şirketi zarara uğratan Ali Kemal TÜMER, Ayhan ÖZTÜRK ve Murat ÇELİK'ten istemeye karar verdi.

Ar Tarım 3 kişiden zararını istiyor
Ar Tarım 3 kişiden zararını istiyor admin
Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) daha önce Ar Tarım'a uyarı yazısı göndererek, Şirketi haksız yere zarara uğratan  Ali Kemal TÜMER, Ayhan ÖZTÜRK ve Murat ÇELİK'ten zararın 3 ay içinde talep edilmesini istemiş;  eğer Ar Tarım bu zararı istemezse; SPKnu 103. ve 105. maddeleri çerçevesinde işlem yapacağını bildirmişti. Ar Tarım Yönetim Kurulu, SPK'nın yazısına istinaden , Ar Tarım'ı zarara uğratan kişilerden sözkonusu zararı karşılamalarını talep etmeye karar verdi: En fazla zarar tazmini Ayhan ÖZTÜRK' ten istendi Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) yaptığı açıklamada; "Sermaye Piyasası Kurulu tarafından gönderilen yazıya istinaden,  Sermaye veya mal varlığı azaltılarak Ar tarımdan 10.368.227 TL menfaat sağlayan Ali Kemal Tümer, Ayhan Öztürk, Murat Çelik'ten istenmesine Sermaye veya mal varlığı azaltılarak Ar tarımdan 400.000 TL menfaat sağlayan Ali Kemal Tümer den istenmesine Sermaye veya mal varlığı azaltılarak Ar tarımdan 20.000.000 TL  Ayhan Öztürk ve Tümer tarımdan dan istenmesine Verilen süre içerisinde Şirketimize iade yapılmaması durumunda Sermaye Piyasası Kuruluna iade davası açması için Bilgi verilmesine  oy birliği ile karar verilmiştir." cümlelerine yer verildi. SPK madde 103 ve 105 nedir? Sermaye Piyasası Kanunu 103. maddesinde Piyasa Bozucu Eylemler tanımlanırken; 105 . maddesinde ise insider trading olarak bilinen içerden öğrenenlerin ticareti suçu tanımlanmış.    
Ar Tarım Ar Tarım Ali Kemal TÜMER Ar Tarım Ayhan ÖZTÜRK Ar Tarım Murat ÇELİK ARTOG SPK Ar TArım ceza Tümer Tarım Ayhan ÖZTÜRK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?