Anlaşmalarını askıya aldılar

Teniste 5 kez Grand Slam  şampiyonu olan Maria Sharapova'nın doping testinden geçemediğini kabul etmesi üzerine, sponsorlar da bir bir iş ilişkilerini kesmeye başladı. Nike , Sharapova ile anlaşmasını askıya alırken, Tag Heuer de bağlantısını kesti.

Anlaşmalarını askıya aldılar
Anlaşmalarını askıya aldılar admin
Aile doktoru önerdi , meldonium kullandı

BBC/ Nike,  Sharapova'nın  Ocak'taki Avustralya Açık tenis turnuvasındaki doping testinde  yasaklı ilaç kullanımıyla ilgili testin pozitif olduğunu kabul etmesiyle ilgili olarak üzgün ve şaşırmış olduklarını belirtti.

Sharapova aile doktorunun telkiniyle 2006 yılından beri meldonium aldığını söylemişti.Meldonium, anjin hastaları için kullanılan bir ilaç olmasıyla biliniyor, atletler bunu kullanmayı seviyor zira yoğun egzersizin ardından dayanıklılık ve toparlanma yeteneklerine yardımcı oluyor.Ancak son araştırmalar gösterdi ki, atletler bunu kullandığında performans geliştirici özelliği de ortaya çıkıyor. Bu araştırmalar ışığında da yasaklanan ilaçlar listesine 1 Ocak itibariyle dahil edildi.

En yüksek kazanan kadın atletler arasında Sharapova, galibiyet ve ciro anlamında geçen sene 30 milyon doların üstündeki kazancıyla en yüksek kazanan atletler arasında sayılıyor. Nike ve İsviçreli saat markası Tag Heuer'in anlaşmalarını askıya almalarının ardından Alman otomobil üreticisi Porsche da planlanan aktivitelerini, Sharapova'nın durumu netleşene kadar ertelediğini belirtti. Nike ile Maria Sharapova'nın ilişkisi, oldukça eskiye, Sharapova'nın 11 yaşında olduğu yıllara dayanıyor olmasına rağmen Nike, soruşturmanın devamı sürecinde ilişkilerini askıya aldıkları açıkladı. Sharapova ile Amerikalı spor giyim devi 2010 yılında yeni bir 8 yıllık ve 70 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamıştı. Ayrıca kendi markasıyla üretimi yapılacak kıyafetlerden de pay alacaktı.   Tag Heuer ise Sharapova ile geçen yıl biten anlaşmalarını uzatmak için görüşmelerde bulunuyordu, ancak İsviçreli saat yapımcısı şimdi bu görüşmeleri iptal ettiklerini ve kontratlarını da yenilememeye karar verdiklerini belirtti.   2014 yılında Porsche ilk kez bir kadın marka elçisi olarak Sharapova ile 3 yıllık anlaşma imzaladı. Bu yılın sonunda bu anlaşma da bitecek. Şirketten yapılan açıklamada haberlerin üzücü olduğunu ve ilerleyen günlerde detaylar açıklandıkça durumu analiz edebileceklerini belirterek, planlı aktivitelerini ertelemeyi seçtiklerini bildirdiler. Sosyal medya kullanımı büyük etken Bağımsız spor danışmanı Nigel Currie ise, markaların 5 yıl önce böyle bir konuda bu kadar hızlı tepki göstermediklerini ancak internet ve sosyal medya kullanımının son derece yaygın ve iletişimin hızlı olduğu günümüzde hızlı tepki vermek zorunda kaldıklarını söyledi. Currie, markaların imajları konusunda paranoyak olduklarını ve en ufak bir riski bile bu konuda almak istemediklerini sözlerine ekledi.   Maria Sharapova'nın temsil ettiği diğer markalar arasında Avon , Luck ve Evian da bulunuyor. Henüz bu şirketlerden konuyla ilgili yorum gelmedi.      
Maria Sharapova tenis Sharapova doping iddiası Sharapova doping ilacı Sharapova meldonium Sharapova sponsorluk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?