BORSA

Anel Telekom Yakın İzleme Pazarı’nda!

Borsa İstanbul; Acredo Technology BV’ye satışının iptal olduğu Anel Telekom hisselerinin 05 Aralık’tan itibaren Yakın İzleme Pazarı’na alınmasına karar verdi.

Anel Telekomünikasyon, dün akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ); Şirket hisselerinin tamamının Acredo Technology BV’ye satışının iptal olduğunu bildirdi.

Borsa İstanbul ise bugün yayınlamış olduğu açıklamasında; Anel Telekom’un sözkonusu satışının iptalinin duyurulması üzerine Şirketin herhangi bir aktif faaliyetinin kalmadığı anlaşıldığından; Şirket paylarının 05 Aralık’tan itibaren Yakın İzleme Pazarı’na Alınacağını açıkladı.

Anel Telekom;  Acredo BV ile 14 Ocak 2016’da hisse devir sözleşmesi imzalamış ve 11 Ağustos 2016 tarihinde KAP’a iki tarafında sözleşme hükümlerinde mutabık kaldığı ve  Acredo’nun ilave şartların yerine getirilmesi için ek süre talebinde bulunduğunu belirtmişti. Acredo’nun zaman içinde 20 Eylül ve 20 Ekim 2016 tarihlerinde ek süre taleplerinin olduğu ve Anel Telekom tarafından son olarak 30 Kasım 2016’ya kadar ek süre tanındığı ifade edilen açıklamada; 30 Kasım tarihinde Anel Telekom’a Acredo’nun sözkonusu satınalma işleminde; gelişmekte olan ülke kurları ve borsalarındaki gelişmeler nedeniyle yeni bir hisse devir sözleşmesi imzalamaktan vazgeçtiği ve satınalma sürecini sonlandırma karar verdiği yönünde bir yazı gelmiş. Böylelikle, Anel Telekom’un Acredo Technology BV’ye satışı iptal olmuş.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top