BORSA

Aksa Enerji santrallerini satacak

Aksa Enerji, çeşitli santrallerine gelen teklifleri değerlendirme amaçlı komite oluşturduğunu KAP’a açıkladı. Şirket bu yolla borçluluğunu da azaltmış olacak.

Aksa Enerji tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderilen açıklamaya göre; Şirket , borçluluğunu azaltmak ve yurtdışında olabilecek yatırımlara sermaye yaratmak amacıyla, santrallerine gelen teklifleri değerlendirmeye karar verdi ve bu yönde bir komite oluşturdu. İlgili komite, Şirketin çeşitli santrallerine gelen teklifleri değerlendirerek Yönetim Kurulu’na görüş beyan edecek.

613 milyon TL sermayeli olup halka açık en büyük elektrik üreticisi olan Aksa Enerji’nin akaryakıt alanında Kuzey Kıbrıs Kalecik, Mardin 1 ve Mardin 2 ile Şırnak ( İdil )  akaryakıt santralleri bulunduğu gibi; İncesu Hidroelektrik santrali, Bolu Göynük Termik santrali yanısıra  Ayvacık,Belen ,Kapıdağ, Karakurt Kıyıköy,Sebenoba ve Şamlı rüzgâr santralleri, Antalya, Manisa ve Şanlıurfa doğalgaz çevrim santralleri bulunmakta…

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top