Akfen GYO paylarını geri alacak

Akfen GYO Yönetim Kurulu Şirket Paylarının Geri Alım Programı'nı kabul etmiş. Bu programa göre Akfen GYO hisselerinde 36 ay vade ile geri alım uygulanacak ve 1 TL nominal değerli hisse için 2,28 TL'ye kadar geri alım yapılabilecek.

Akfen GYO paylarını geri alacak
Akfen GYO paylarını geri alacak admin
3 yıl vadede 2,28 TL fiyata kadar alım yapabilecek Akfen GYO Yönetim Kurulu  Şirket Paylarının Geri Alım Programı'nı kabul etmiş. Bu programa göre Akfen GYO hisselerinde 36 ay vade ile geri alım uygulanacak ve 1 TL nominal değerli hisse için 2,28 TL'ye kadar geri alım yapılabilecek. Alım gerekçesi siyasi coğrafyadaki istikrarsızlık nedeniyle hisse fiyatının çok düşmesi Akfen GYO payları için Yönetim Kurulu'nun geri alım kararının gerekçesi de Şirket tarafından gönderilen KAP açıklamasında; Türkiye'nin bulunduğu siyasi coğrafyasındaki ortaya çıkan istikrarsızlıkların 11 Mayıs 2011 'de Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmeye başlayan hisse fiyatının, halka arz fiyatının altına indirmiş olması ve bu fiyatın Şirketin faaliyetlerinin gerçek performasını yansıtmaması, ayrıca hissedeki fiyat dalgalanmalarını azaltmak olarak verilmiş. Akfen GYO; hisse geri alım programı için SPK kararı gereği sermayesinin yüzde 10'una kadar olan kısmını fon olarak ayırdığını ki bu tutarın da 41.950.000 TL 'ye karşılık geldiğini söylemiş. Akfen Holding de geri alım yapmıştı Akfen GYO'nun hisse geri alım programı sonrasında Akfen Holding gibi çağrı yaparak, Borsa'dan çıkma gibi bir durumunun olup olmayacağı konusunda ise, henüz verilen bir bilgi olmamış.  
Akfen GYO Akfen GYO çağrı Akfen GYO geri alım programı Akfen GYO kottan çıkacak mı Akfen GYO pay geri alımı Akfen GYO satma hakkı kullanımı Akfen Holding A.Ş.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?