BORSA

Ak Yatırım Nuruosmaniye Şubesi’ni kapattı

Ak Yatırım, KAP’a gönderdiği açıklamayla Nuruosmaniye Şubesi’ni 30 Eylül 2016 tarihi itibariyle kapatarak, Taksim Şubesi çatısı altında birleştirdiğini açıkladı.

Finans piyasaları FED’in faiz arttırımının piyasaları allak bullak edeceği endişeleri, Çin ekonomisindeki yavaşlama, düşen petrol fiyatları v.s.  sebeplerle kötü bir 2015 yılı geçirdi derken, 2016  yılı gerek 2015’ten süregelen dışsal etkenlere Suriye krizinin alevlenmesinin eklenmesi  gerekse Rusya ile turizm ve ihracat konusunda yaşanan kriz ve 15 Temmuz darbe girişimi gibi  içsel etkenler nedeniyle 2015 yılından çok daha kötü bir yıl oldu. Perakendeden tekstile, gayrimenkulden enerjiye, finansa kadar ekonominin içinde yeralan tüm aktörler krizden birhayli etkilendi.

Birçok büyük banka şubelerini birleştirme ya da kapatma kararı alırken; aracı kurumlar da küçülme yoluna gitti. Bu alanda Burgan Yatırım, şubelerini kapatacağını resmi olarak açıklayan ilk aracı kurum olurken; bir şube kapatma haberi de sektörün öncülerinden Ak Yatırım Menkul Değerler’den geldi.

Ak Yatırım, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) göndermiş olduğu açıklamasında; “müşterilerine daha güçlü ve etkin hizmet sunabilmek için ”  ifadesiyle; Nuruosmaniye Şubesi’ni Taksim Şubesi çatısı altında birleştirme kararı ( diğer bir ifadeyle Nuruosmaniye Şubesi’ni kapatma kararı ) aldığını bildirdi. Kurum, sözkonusu kararın 30 Eylül 2016’da alındığı ve 11 Ekim 2016’da da tescilinin yapıldığını ayrıca belirtti. Açıklamada Nuruosmaniye Şube personelinin akibeti ile ilgili  herhangi bir bilgi verilmemiş.

Sabacı Grubu’nun amiral şirketi Akbank’ın yüzde 100 iştiraki olan 30 milyon TL sermayeli Ak Yatırım’ın Genel Müdürlük, Adana, Ankara,Antalya, Bağdat Caddesi, Bakırköy, Batı Ataşehir, Bursa, Buyaka, İzmir ve Taksim olmak üzere toplamda 11 adet şubesi bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top