Ak Yatırım Nuruosmaniye Şubesi'ni kapattı

Ak Yatırım, KAP'a gönderdiği açıklamayla Nuruosmaniye Şubesi'ni 30 Eylül 2016 tarihi itibariyle kapatarak, Taksim Şubesi çatısı altında birleştirdiğini açıkladı.

Ak Yatırım Nuruosmaniye Şubesi'ni kapattı
Ak Yatırım Nuruosmaniye Şubesi'ni kapattı admin
Finans piyasaları FED'in faiz arttırımının piyasaları allak bullak edeceği endişeleri, Çin ekonomisindeki yavaşlama, düşen petrol fiyatları v.s.  sebeplerle kötü bir 2015 yılı geçirdi derken, 2016  yılı gerek 2015'ten süregelen dışsal etkenlere Suriye krizinin alevlenmesinin eklenmesi  gerekse Rusya ile turizm ve ihracat konusunda yaşanan kriz ve 15 Temmuz darbe girişimi gibi  içsel etkenler nedeniyle 2015 yılından çok daha kötü bir yıl oldu. Perakendeden tekstile, gayrimenkulden enerjiye, finansa kadar ekonominin içinde yeralan tüm aktörler krizden birhayli etkilendi. Birçok büyük banka şubelerini birleştirme ya da kapatma kararı alırken; aracı kurumlar da küçülme yoluna gitti. Bu alanda Burgan Yatırım, şubelerini kapatacağını resmi olarak açıklayan ilk aracı kurum olurken; bir şube kapatma haberi de sektörün öncülerinden Ak Yatırım Menkul Değerler'den geldi. Ak Yatırım, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) göndermiş olduğu açıklamasında; "müşterilerine daha güçlü ve etkin hizmet sunabilmek için "  ifadesiyle; Nuruosmaniye Şubesi'ni Taksim Şubesi çatısı altında birleştirme kararı ( diğer bir ifadeyle Nuruosmaniye Şubesi'ni kapatma kararı ) aldığını bildirdi. Kurum, sözkonusu kararın 30 Eylül 2016'da alındığı ve 11 Ekim 2016'da da tescilinin yapıldığını ayrıca belirtti. Açıklamada Nuruosmaniye Şube personelinin akibeti ile ilgili  herhangi bir bilgi verilmemiş. Sabacı Grubu'nun amiral şirketi Akbank'ın yüzde 100 iştiraki olan 30 milyon TL sermayeli Ak Yatırım'ın Genel Müdürlük, Adana, Ankara,Antalya, Bağdat Caddesi, Bakırköy, Batı Ataşehir, Bursa, Buyaka, İzmir ve Taksim olmak üzere toplamda 11 adet şubesi bulunuyor.
Ak Yatırım Genel Müdürü Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Ak Yatırım Nuruosmaniye Şubesi Ak Yatırım şube kapatma Alphan Akiz finansal kriz Gündem Mert Erdoğmuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?