ABD'li firmaların 590 milyar dolarlık Brexit kaygısı

Sputnik haber ajansının Financial Times'dan alıntıladığı habere göre; ABD'li firmalar; Brexit sonrasında İngiltere'deki 590 milyar dolarlık yatırımlarını gözden geçiriyorlar.

ABD'li firmaların 590 milyar dolarlık Brexit kaygısı
ABD'li firmaların 590 milyar dolarlık Brexit kaygısı admin
Sputnik'te yeralan ve Financial Times kaynaklı habere göre; ABD'li firmalar İngiltere'deki 590 milyar dolarlık yatırımlarını; Brexit ( İngiltere'nin AB'den çıkma durumu ) nedeniyle gözden gerçirme kararı aldılar. ABD Ticaret Odası'nın belgesine göre; 590 milyar dolarlık İngiltere yatırımı bulunan ABD'li firmalar; Brexit sonrasında Avrupa Pazarı'na erişim kaybına uğrama konusunda endişe taşıyorlar. En büyük kaygı AB pazarına erişimde Belgede, ABD tarafının İngiltere'nin sınırlayıcı bariyerler koymadan, işgücünün serbest dolaşımına izin vermeye devam etmesini bekledileri kaydediliyor. Ek olarak, işleri garantiye almak adına Avrupa Birliği vatandaşlarına işe alma konusunda gelecekte ek bürokratik yükler getirmeyeceklerine dair güvence vermeleri ki;  halihazırda 3 milyon Avrupa Birliği vatandaşına iş verdiklerini ve toplam işgücünün yüzde 6,6'sını  AB vatandaşlarının oluşturduğundan bahsediliyor . İngiliz Kabine Ofisi'ne bu haftanın sonuna doğru sunulacak olan dokümana göre; AB'den ayrıldıktan sonra İngiltere'nin Amerikan yatırımlarını korumak ve ülkeye çekmek adına AB mal ve hizmetler pazarına sorunsuz şekilde erişime ihtiyacının olacağı belirtilmiş. Financial Times'ın haberinde Ticaret Odası'nın hazırladığı belgede;  İngiltere'nin Brexit sonrasında çeşitli alanlardaki  düzenlemelerinin AB ile uyumlu olmaya devam edip etmeyeceği, işletme faaliyetlerine birtakım ek bariyerlerin getirilip getirilmeyeceği konusunda endişeler ifade edilmiş.  ABD'li işletmelerin İngiltere'nin öteki AB ülkelerinden nitelikli işçiye erişim kaybının sonuçları konusunda da kaygıları olduğu belirtilmiş.
Brexit Brexit nedir Brexit not indirimi Brexit'in küresel piyasalara etkisi brexitten sonra ne olur Gündem İngiltere Brexit SPK Brexit uyarısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?