BORSA

30 Ocak Günün önemli şirket haberleri

30 Ocak Günün önemli şirket haberleri arasında 27 Ocak seans sonrasında halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptıkları açıklamalar yeralmaktadır.

ATLAS: Galip Öztürk Turizm Yat. A.Ş., ATLAS Menkul Kıymetler Yat. Ort.’ında sahibi olduğu sermayenin yüzde 12,60’ına denk gelen 2.520.167 adet payını satmak üzere SPK’ya başvurmuş.

BISAS: Bisaş Tekstil Hocapaşa Vergi Dairesi’ne toplamda 315.508,22 TL ödeyerek tüm geçmiş vergi borçları ile gecikme faizlerini kapatmış. Ayrıca Fatih Sosyal Güvenlik Kurumu’na da olan tüm geçmiş dönem borçlarını ve gecikme faizlerini kapsayacak şekilde 91.007,13 TL ödemiş.

DENIZ: Denizbank  2011 yılına ait krediler için tahakkuk ettirilen  KKDF ve cezai faiz işleminin iptali için İstanbul İdare Mahkemesi nezdinde açtığı davada, Banka lehine olmak üzere yürütmeyi durdurma kararı verildiğini açıklamış.

ESEMS: Esem Spor Giyim, bağlı ortaklığı Elektropak Elektrik San.A.Ş. ile  % 13,69 payı ile Esem Spor Giyim’in hakim ortağı Cankurtaran Holding A.Ş. aleyhine iflas davası açıldığını bildirmiş.

GARAN: Garanti Bankası, 2011 yılına ait kullandırılan bireysel kredilerde tahsil edilen masraf ve ücretlerin KKDF yönünden incelenmesi sonucu tahakkuk ettirilen yaklaşık 15,9 milyon TL’lik cezanın iptali istemiyle İstanbul İdare Mahkemesi nezdinde dava açmış.

MARTI: Martı Otel İşletmeleri’ne ait tesislerden  Martı Marina’ya Genel Müdür olarak  Moris Eskinazi’nin görevinden ayrılması nedeniyle vekâleten Aylin Zengin atanmış.

METRO: Metro Yatırım Menkul, Atlas Menkul Kıymetler Yat. Ort. A.Ş. ‘de sahip olduğu %41,8 oranındaki 8.360.000 TL nominal değerli paylarını şartlar uygun olursa Borsa’da satmak üzere SPK’ya başvurmuş.

VAKFA: Vakıf Faktoring nitelikli yatırımcıya satmak üzere 300 milyon TL ‘ye kadar tahvil ihraç etmek üzere SPK’ya başvurmuş .

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top