BORSA

3 şirketten SPK’ya bedelli başvurusu

Sermaye Piyasası Kurulu’nun ( SPK ) akşam saatlerinde yayınlamış olduğu bülteninde; halka açık 3 şirketin bedelli sermaye arttırımı başvurusu yaptığı yeraldı.

 

Seans kapanışından sonra gelen SPK bülteninde halka açık 3 şirketin bedelli sermaye arttırımı için SPK’ya başvurmuş olduğu bilgisi yeraldı. Sözkonusu 3 şirket ise; Tek-Art Turizm, Doğuş GYO ve Servet GYO.

Tek- Art Turizm’de çıkarılacak paylar Mehmet Ali Yılmaz’a satılacak

Tek-Art Turizm; 92.857.143 TL’lik sermaye arttırımında; mevcut ortakların yeni pay alma haklarının kısıtlanarak, çıkarılacak hisselerin Şirket ortağı Mehmet Ali Yılmaz’a tahsisli olarak satışı yapılacak

Doğuş GYO ise, 11.792.176 TL’lik sermaye arttırımı konusu ise Doğuş Turizm’e ait birtakım taşınmazların Doğuş GYO’ya kısmi bölünme yoluyla devri neticesinde konulan ayni sermayenin temsil edildiği payların ortakların yeni pay alma haklarının kısıtlanarak Doğuş Turizm ortaklarına payları oranında verilmesi ile neticelenecek.

Doğuş GYO’daki sermaye arttırımının benzeri olan Servet GYO ‘da ise; 51.680.655 TL’lik sermaye arttırımı, Sinpaş GYO’nun birtakım taşınmazlarının kısmi bölünme yoluyla Servet GYO’ya ayni sermaye olarak konulmasıyla çıkarılacak yeni payların, mevcut ortakların yeni pay alma haklarının kısıtlanarak;  Sinpaş GYO’ya tahsisli olarak satılması ile gerçekleşecek.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top