3 şirket Borsa kotundan çıkıyor

Borsa İstanbul; Yakın İzleme Pazarı'nda hisseleri işlem görmekte olan; Feniş Alüminyum, Gimsan Gediz İplik ve Genpower Holding'in faal hale gelmeleri için verilen süre 30 Kasım 2016'da dolduğundan, bu 3 şirketi Borsa kotundan çıkardığını açıkladı.

3 şirket Borsa kotundan çıkıyor
3 şirket Borsa kotundan çıkıyor admin
Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) yapılan açıklamaya göre; payları Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören Feniş Alüminyum San. Tic. A.Ş., Gimsan Gediz İplik ve Mensucat San. A.Ş. ve Genpower Holding A.Ş.; Borsa tarafından aktif hale gelmeleri için verilen sürenin 30 Kasım 2016'da dolması ve Şirket'lerin sözkonusu tarih itibariyle aktif faaliyetlerinin bulunmaması nedeniyle Kotasyon Yönergesi'nin 23/1-c maddesi kapsamında Borsa Kotu'ndan çıkarıldı.   Borsa İstanbul ayrıca, Yakın İzleme Pazarı'nda hisseleri işlem görmekte olan Atlantis Yatırım Holding için de aktif hale gelmesiyle ilgili olarak verilen sürenin 30 Kasım 2016 itibariyle dolmuş olduğunu ancak sözkonusu Şirketin, Naviga Tekstil'in  %50,2'sine iştirak etmesi gözönüne alındığında paylarının Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görmeye devam etmesine ve Şirket'in faaliyet durumu ve özel durum açıklamalarında belirtti senet ödemelerinin gerçekleşmesine yönelik takibine karar verilmiş. Borsa İstanbul, gerektiğinde durumla ilgili Kotasyon Yönergesinin 23/1-c'ye göre yeniden değerlendirme yapacağını da ilave etmiş. ( 1 yıldan uzun süre faal olmama durumu ) Aynı şekilde; Yakın İzleme Pazarı'ndaki Transtürk Holding'in de faal hale gelmesi için verilen sürenin 30 Kasımn 2016'da dolduğunu ifade eden Borsa İstanbul KAP açıklamasında; Transtürk Holding'in Tekno Tasarım San. ve Tic. A.Ş.'ye yüzde 30 oranındaki iştiraki nedeniyle Şirket paylarının Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görmeye devam etmesi kaarı vererek; Şirketin faaliyet durumu ve pay alım teklifi yapma zorunluluğundan muafiyet istediği 27-29/06/2016 tarihli özel durum açıklamaları ile sermaye artırım sürecinin takibine; gerektiğinde durumun Kotasyon Yönergesi 23/1-c kapsamında yeniden değerlendirilmesine karar vermiş.
Atlantis Yatırım Holding A.Ş. Feniş Alüminyum Gediz İplik Genpower iflas erteleme Genpower Jeneratör ÖneÇıkanlar Transtürk Holding Ülker grubu Yakın İzleme Pazarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?