BORSA

3 şirket Borsa kotundan çıkıyor

Borsa İstanbul; Yakın İzleme Pazarı’nda hisseleri işlem görmekte olan; Feniş Alüminyum, Gimsan Gediz İplik ve Genpower Holding’in faal hale gelmeleri için verilen süre 30 Kasım 2016’da dolduğundan, bu 3 şirketi Borsa kotundan çıkardığını açıkladı.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapılan açıklamaya göre; payları Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören Feniş Alüminyum San. Tic. A.Ş., Gimsan Gediz İplik ve Mensucat San. A.Ş. ve Genpower Holding A.Ş.; Borsa tarafından aktif hale gelmeleri için verilen sürenin 30 Kasım 2016’da dolması ve Şirket’lerin sözkonusu tarih itibariyle aktif faaliyetlerinin bulunmaması nedeniyle Kotasyon Yönergesi’nin 23/1-c maddesi kapsamında Borsa Kotu’ndan çıkarıldı.

 

Borsa İstanbul ayrıca, Yakın İzleme Pazarı’nda hisseleri işlem görmekte olan Atlantis Yatırım Holding için de aktif hale gelmesiyle ilgili olarak verilen sürenin 30 Kasım 2016 itibariyle dolmuş olduğunu ancak sözkonusu Şirketin, Naviga Tekstil’in  %50,2’sine iştirak etmesi gözönüne alındığında paylarının Yakın İzleme Pazarı’nda işlem görmeye devam etmesine ve Şirket’in faaliyet durumu ve özel durum açıklamalarında belirtti senet ödemelerinin gerçekleşmesine yönelik takibine karar verilmiş. Borsa İstanbul, gerektiğinde durumla ilgili Kotasyon Yönergesinin 23/1-c’ye göre yeniden değerlendirme yapacağını da ilave etmiş. ( 1 yıldan uzun süre faal olmama durumu )

Aynı şekilde; Yakın İzleme Pazarı’ndaki Transtürk Holding‘in de faal hale gelmesi için verilen sürenin 30 Kasımn 2016’da dolduğunu ifade eden Borsa İstanbul KAP açıklamasında; Transtürk Holding’in Tekno Tasarım San. ve Tic. A.Ş.’ye yüzde 30 oranındaki iştiraki nedeniyle Şirket paylarının Yakın İzleme Pazarı’nda işlem görmeye devam etmesi kaarı vererek; Şirketin faaliyet durumu ve pay alım teklifi yapma zorunluluğundan muafiyet istediği 27-29/06/2016 tarihli özel durum açıklamaları ile sermaye artırım sürecinin takibine; gerektiğinde durumun Kotasyon Yönergesi 23/1-c kapsamında yeniden değerlendirilmesine karar vermiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top