BORSA

28 Kasım Günün önemli şirket haberleri

28 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında 25 Kasım seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yaptıkları açıklamalar yeralmaktadır.

ANSGR: Anadolu Sigorta; 2009, 2010, 2011 ve 2012 yıllarına ait olarak Şirket’e kesilen BSMV cezaları için 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu çerçevesinde başvuru yapmış.

BNTAS: Bantaş Bandırma Ambalaj halihazırda geri alım yapmış olduğu Şirket payları için Tahsis Satış yapmak amacıyla Borsa İstanbul’a başvurmuş. Toptan Satışlar Pazarı’nda yapılacak sözkonusu Tahsisli Satış işlemi için aracı kurum olarak İş Yatırım’ı yetkilendirmiş.

BRKO: Birko Birleşik Koyunlular; Şirket’in satış hacmi, faaliyetlerine devamı konusunda yapmış olduğu Yönetim Kurulu sonucunda; halı işletmesini yerli/yabancı yatırımcılara satış, stratejik ortalık veya kiralama yoluyla değerlendirme kararı almış. Bunun dışında; Şirket’e ait arsa, bina, makina ve teçhizatların da aynı şekilde değerlendirilmesi, hatta gayrimenkul faaliyetlerinde bulunabilme kararı almış. Birko’nun değerlendirmeyi düşündüğü varlıkların değerinin toplamı, Şirket’in aktif toplamının yüzde 52,05’i ediyor.

GARAN: Garanti Bankası, 367 günlük  ve toplamda 1,3 milyar USD tutarına karşılık gelen 626 milyon USD + 615,5 milyon Euro’luk 2 ayrı dilim halinde sendikasyon kredisi anlaşması imzalamış. Faizi Libor+ yüzde 1,10 ve Euribor+ yüzde 1,00 olan kredi, dış ticaretin finansmanında kullanılacakmış. Garanti Bankası’nın 2016 Nisan ayında almış olduğu sendikasyon kredisinin faizi Euribor + yüzde 0,75 ve Libor + yüzde 0,85 idi.

INGBN: ING Bank; takipteki alacaklar portföyünden 164.477.000.-TL’lik yasal takipteki bireysel ve ticari nitelikli kredi alacağını satmış.

KRDMA,KRDMB,KRDMD: Kardemir İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Metin ALTAN ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hakan ONUR 25 Kasım Cuma günü görevlerinden ayrılmışlar.

NTHOL: Net Holding 22 Kasım tarihli KAP açıklamasında bahsettiği Net Turizm hisse satışını gerçekleştirmediğini belirtmiş.

SAYAS: Say Reklamcılık; Yönetim Kurulu Başkanı Evren Güldoğan ile Şirket paylarında yönetim kontrolüne sahip Ercan, Erkan ve Mahmut Güldoğan arasında imzalanan Pay Devri Sözleşmesi’nin Rekabet Kurumu’nca izne tabi olmadığının bildirilmesi üzerine, işlemine devam edeceklermiş.

TATGD: Tat Gıda’nın 728 günlük  50 milyon TL’lik tahvil ihracının satışı tamamlanmış. Sözkonusu 8 kupon ödemeli tahvilin dönemsel faizi yüzde 3,10 olup, yıllık yüzde 12,43 basit, 13,02 bileşik faizle ihraç tamamlanmış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top