27 Aralık Günün önemli şirket haberleri

27 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında 26 Aralık seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptıkları açıklamaları bulacaksınız.

27 Aralık Günün önemli şirket haberleri
27 Aralık Günün önemli şirket haberleri admin
AKBNK: Akbank Yönetim Kurulu; %100 iştirakleri olan Akbank Dubai Limited'in tasfiye edilerek, temsilcilik ofisi açılmasına karar vermiş. AKGUV: Akdeniz Güvenlik  İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Hizmet Binası ile Müştemilatları'nın 2017 yılı için güvenlik hizmeti işini 939.525 TL +KDV'ye almış. ALYAG: Altın Yağ, bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım'ın ortağı bulunduğu Etiler Gıda'nın 6,5 milyon TL'lik tahsisli sermaye arttırımına katılımının işlemden kaldırıldığını bildirmiş. ATSYH: Atlantis Yatırım Holding'in % 50,20 oranında bağlı ortaklığı Naviga Tekstil San. ve Tic. A.Ş.'nin bugün yapılan genel kurulunda  Atlantis Yatırım Holding tüzel kişi yönetim kurulu üyesi olarak seçilmiş ve Şirketi temsilen Tanju Karadağ atanmış. Bu arada Naviga Tekstil'in unvanı Naviga Tekstil San. ve Dış Ticaret A.Ş. olarak değiştirilecekmiş. BMEKS: Bimeks Bilgisayar, personeline 3 aydır ücretlerini ödemediği yönünde yapılan haberlerin asılsız olduğunu belirtmiş. BRKO: Birko Birleşik Koyunlular Mensucat'ın Niğde Organize Sanayi Bölgesi dışına, Bakanlıkça onay verilen parsellerinde yeralan penye ve open-end işletmelerindeki makine ve teçhizatın satışı için karar alındığını söylemiş. ECZYT: Eczacıbaşı Topluluğu'nun CEO'luğu görevini yürüten Erdal Karamercan'ın yerini 01 Şubat 2017 itibariyle Yapı Ürünleri Grup Başkanı Atalay Gümrah'a devredeceği ve Eczacıbaşı Holding'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Holding Başkanlık Kurulu Üyesi olarak görev alacağı bildirilmiş.Atalay Gümrah'ın yerine ise 01 Şubat'tan itibaren Finans Başkan Yardımcısı Ali Aköz atanmış. KRATL: Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler, 26 Aralık itibariyle Halkbank tarafından  Şirket aleyhine haciz işlemi başlatıldığını açıklarmış. Şirket, Akbank  ile de vadesi geçmiş, gelmiş ve gelecek olan finansal borçları için yapılandırma konusunda protokol imzalamış. PRKME: Park Madencilik, geçen kasım ayında göçük meydana gelen Siirt Madenköy bakır madeni hakkında açıklamalarda bulunmuş. Buna göre, Şirket 26 Aralık tarihinde taşeron firmalarla dekapaj sözleşmelerinin iptaline, ocaktaki çalışan işçilerin iş akitlerinin feshine karar verilmiş. Maden İşletme Müdürlüğü'ne vekaleten Kamil Narman atanmış. SKBNK: Şekerbank, 102.645.171,45 TL'lik takipteki kredilerini 3,9 milyon TL'ye Hedef Varlık Yönetim, Mega Varlık Yönetim ve Birleşim Varlık Yönetim 'e satmış. VAKFN: Vakıf Finansal Kiralama, Gebze Şubesi'ni kapatma kararı almış. VESTL: Vestel, Manisa OSB'de kuracağı yıllık 750 'şer bin  adet kapasiteli çamaşır makinesi ve kurutma makinesi fabrikası için yatırımların başlamış olduğunu ve Haziran 2018'de bitirilmesinin hedeflendiğini bildirmiş. Sözkonusu yatırım için yaklaşık 70 milyon Euro harcanacağını ve finansman için banka ve finansal kuruluşlarla görüşüldüğünü açıklamış.  
BIST Şirket Haberleri Borsa şirket haberleri haftalık şirket haberleri KAP Haberleri KAP Şirket Haberleri ÖneÇıkanlar Şirket Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?