BORSA

26 Aralık Günün önemli şirket haberleri

26 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında 23 Aralık seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin KAP’a yapmış oldukları bildirimler yeralmaktadır.

AKSEN: Aksa Enerji 24 Kasım’da özel durum açıklamasında bildirmiş olduğu bağlı ortaklığı İdil İki Enerji San. ve Tic. A.Ş.’nin sahibi olduğu Kozbükü Hidroelektrik Santrali’nin Nas Enerji’ye 89,4 milyon dolara satışına EPDK ve Ekonomi Bakanlığı ile Rekabet Kurumu’nun onay verdiğini açıklamış ve satış bugün ( 26 Aralık ) itibariyle tamamlanmış.

DOAS: Doğuş Oto ile  satış, pazarlama ve dağıtımı konusunda şirketimiz ile F. X. Meiller Fahrzeug- und Maschinenfabrik- GmbH & Co KG arasındaki Meiller ürünlerinin satışı, pazarlama ve dağıtımına ait sözleşme 31 Aralık 2016’da bitiyormuş. Sözkonusu yetkili satıcılık ve yetkili servis sözleşmelerinin yenilenmeyip sona erdirilmesine karar verilmiş

IEYHO: Işıklar Enerji ve Yapı Holding’in %100 bağlı ortaklığı Işıklar Ambalaj Pazarlama A.Ş.’ye olan borcu karşılığı, Şirket aktifindeki Usaş Yatırımlar Holding A.Ş. paylarından 18 milyon adedinin hisse başına 0,46 TL’den Işıklar Ambalaj’a satılmasına karar verilmiş. Sözkonusu satışla birlikte Işıklar Enerji’nin USAŞ’taki payı yüzde 15,06 ve Işıklar Ambalaj’ın payı ise yüzde 9,78 olacak ve yönetim kontrolünde bir değişiklik olmayacakmış.

 

KERVN: Kervansaray’ın 07 Aralık tarihli özel durum açıklamasında belirttiği  ve Şirket’in Odea Bank’a olan borcunun Mega Varlık Yönetim’e devredilmiş olduğu ve Mega Varlık Yönetim’in ise  Kervansaray Bodrum Oteli’nin borca karşılık Bodrum 2. İcra Dairesi’nin 94,2 milyon TL bedelle satışa çıkarılmasına irtifak hakkının satışı düşmüş.

OYLUM: Oylum Sınai Yatırı dahilde işleme izin belgesi aldığı  2,2 milyon dolarlık ihracat ve 961 bin dolarlık ithalat gerçekleştirilmiş ve belgenin kapanma işlemleri başlamış. Şirket, 2017 yılında da ihracat ağırlıklı büyüme hedefi doğrultusunda yurtdışı ve yurtiçi gıda fuarlarına katılacakmış.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top