26 Aralık Günün önemli şirket haberleri

26 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında 23 Aralık seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin KAP'a yapmış oldukları bildirimler yeralmaktadır.

26 Aralık Günün önemli şirket haberleri
26 Aralık Günün önemli şirket haberleri admin
AKSEN: Aksa Enerji 24 Kasım'da özel durum açıklamasında bildirmiş olduğu bağlı ortaklığı İdil İki Enerji San. ve Tic. A.Ş.'nin sahibi olduğu Kozbükü Hidroelektrik Santrali'nin Nas Enerji'ye 89,4 milyon dolara satışına EPDK ve Ekonomi Bakanlığı ile Rekabet Kurumu'nun onay verdiğini açıklamış ve satış bugün ( 26 Aralık ) itibariyle tamamlanmış. DOAS: Doğuş Oto ile  satış, pazarlama ve dağıtımı konusunda şirketimiz ile F. X. Meiller Fahrzeug- und Maschinenfabrik- GmbH & Co KG arasındaki Meiller ürünlerinin satışı, pazarlama ve dağıtımına ait sözleşme 31 Aralık 2016'da bitiyormuş. Sözkonusu yetkili satıcılık ve yetkili servis sözleşmelerinin yenilenmeyip sona erdirilmesine karar verilmiş IEYHO: Işıklar Enerji ve Yapı Holding'in %100 bağlı ortaklığı Işıklar Ambalaj Pazarlama A.Ş.'ye olan borcu karşılığı, Şirket aktifindeki Usaş Yatırımlar Holding A.Ş. paylarından 18 milyon adedinin hisse başına 0,46 TL'den Işıklar Ambalaj'a satılmasına karar verilmiş. Sözkonusu satışla birlikte Işıklar Enerji'nin USAŞ'taki payı yüzde 15,06 ve Işıklar Ambalaj'ın payı ise yüzde 9,78 olacak ve yönetim kontrolünde bir değişiklik olmayacakmış.   KERVN: Kervansaray'ın 07 Aralık tarihli özel durum açıklamasında belirttiği  ve Şirket'in Odea Bank'a olan borcunun Mega Varlık Yönetim'e devredilmiş olduğu ve Mega Varlık Yönetim'in ise  Kervansaray Bodrum Oteli'nin borca karşılık Bodrum 2. İcra Dairesi'nin 94,2 milyon TL bedelle satışa çıkarılmasına irtifak hakkının satışı düşmüş. OYLUM: Oylum Sınai Yatırı dahilde işleme izin belgesi aldığı  2,2 milyon dolarlık ihracat ve 961 bin dolarlık ithalat gerçekleştirilmiş ve belgenin kapanma işlemleri başlamış. Şirket, 2017 yılında da ihracat ağırlıklı büyüme hedefi doğrultusunda yurtdışı ve yurtiçi gıda fuarlarına katılacakmış.  
BIST Şirket Haberleri Borsa şirket haberleri Günün önemli şirket haberleri KAP Haberleri KAP Şirket Haberleri ÖneÇıkanlar Şirket Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?