25 Ocak Günün önemli şirket haberleri

25 Ocak Günün önemli şirket haberleri arasında 24 Ocak seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) gönderdikleri açıklamalar yeralmaktadır.

25 Ocak Günün önemli şirket haberleri
25 Ocak Günün önemli şirket haberleri admin
ANSA: Ansa Yatırım, Şirket'in stratejisine katkı sağlamayacağı gerekçesiyle daha önceden yüzde 100 oranında iştirak ettiği Nova Organizasyon ve Turizm A.Ş.'yi eski sahibi olan ACS Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'ye aldığı 100 bin TL bedel üzerinden geri iade etmiş. BJKAS: Beşiktaş,  Ersan Adem Gülüm'ün geçici transferi konusunda kulübüyle görüşmeye başlamış. EDIP: Edip Gayrimenkul ve bağlı ortaklığı Genel Müdürlüğü'ne 01 Şubat 2017'den itibaren Hasan Necip AKOL getirilmiş. NTHOL: Net Holding, Şans Oyunlarına ilişkin olarak verilen lisansın 06 Ocak 2017 itibariyle Türkiye Varlık Fonu'na devredilmesi nedeniyle Şans Oyunları Özelleştirme İhalesi'nin sonlandırıldığına dair Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yazı geldiğini belirtmiş. ORMA: Orma Orman Mahsulleri, sermayesini 21,9 milyon TL'den 27,9 milyon TL'ye bedelli arttırım yapmış ve arttırım 23 Ocak'ta tamamlanmış. Rüçhan hakkı kullanılmayan 723.503,552 TL 'lik payların 26-27 Ocak tarihinde 2 işgünü süreyle Yatırım Finansman aracılığıyla Borsa'da Birincil Piyasa'da satışı olacakmış. Sözkonusu paylar için fiyat ise 1 TL nominal'den az olmamak kaydıyla Birincil Piyasa'da oluşacakmış. OYLUM: Oylum Sınai Yatırımlar ile Bracknor Fund Limited arasında Kredi ve Hisse Katılım Sözleşmesi imzalanmış. Sözkonusu anlaşmayla, Bracknor Oylum'a 3 yılda 25 milyon TL'ye kadar kaynak kullandıracak ve Oylum'un hakim ortağı Büyüknalbant ailesi üyeleri de paylarını mülkiyeti Bracknor'a geçecek şekilde teminat vereceklermiş.Ayrıca Şirket, kullanacağı kaynak için 3 yıl içinde bir ya da birden fazla tahsisli sermaye artırımı yapacak ve çıkarılacak yeni payları Bracknor'a tahsis edecek. Oylum bunun dışında, Bracknor'a 1,5 milyon TL'lik hisse alım opsiyonu verecek. TKFEN: Tekfen Holding grup şirket, Toros Tarım, daha önce Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yasakladığı nitratlı gübrelerden AN21 ve AN26 kodlu olanlarının çiftçilere satışının kontrollü bir şekilde yapılacağını ancak AN33 gübresinin tarımsal amaçlı kullanımının tamamen yasaklandığını bildirmiş. Potasyum Nitrat ve Sodyum Nitrat gübrelerinin satışı ise tamamen serbest bırakılmış.. TSPOR: Trabzonspor, Akhisar Belediye Spor'da oynayan profesyonel futbolcu  Hugo Rodallega  Martinez'i transfer etme konusunda kulüple ve futbolcuyla anlaşmış. Buna göre, Trabzonspor, Akhisar Belediye Spor'a sözleşme fesih bedeli olarak 1,6 milyon Euro öderken, futbolcusu Mustafa Yumlu'nun da Akhisar Belediye Spor'a bedelsiz olarak kesin transferini yapacakmış. Trabzonspor, Hugo Rodallega Martinez'e 2018-2019 futbol sezonu sonuna kadar olan 2,5 yıllık dönem için yıl başına 1,6 milyon Euro; bu yılın geri kalan sezon yarısı içinse 800 bin Euro olmak üzere toplamda 4 milyon Euro ödeyecekmiş.
BIST Şirket Haberleri Borsa şirket haberleri Günün önemli şirket haberleri KAP Haberleri KAP Şirket Haberleri ÖneÇıkanlar Şirket Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?