BORSA

24 Kasım Günün önemli şirket haberleri

24 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında 23 Kasım seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin KAP’a göndermiş oldukları açıklamaları bulacaksınız.

AKSEN: Aksa Enerji daha önce santrallerine gelen teklifleri değerlendirdiği konusunda Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) açıklama göndermişti. Şirket bu bağlamda; bağlı ortaklığı İdil İki Enerji San. ve Tic. A.Ş.’nin uhdesindeki Kozbükü Hidroelektrik Santrali’ni 89.440.904,91 USD bedelle satış konusunda anlaşmış. EPDK, Ekonomi Bakanlığı  ve Rekabet Kurumu’nun onayı sonrasında satış işlemi tamamlanacakmış. Satış bedeli de Aksa Enerji’nin borçlarını azaltmasında kullanılacakmış.

ATEKS: Akın Tekstil, kendisine ait Bakırköy’deki 51.383 metrekarelik taşınmazın kamulaştırılması konusunda pazarlık görüşmelerinin devam ettiğini bildirmiş.

BIMAS: Bim A.Ş.; Şirket hisselerinde 23 Kasım’da 48,36- 48,44 TL fiyat aralığından 25 bin adet alış işlemi yaparak sermayedeki payını yüzde 0,3215’e çıkarmış.

BTCIM: Batı Çimento; Türkiye Halk Bankası A.Ş. ( Halkbank ) ile 1 yılı geri ödemesiz olmak üzere toplam 7 yıllık 45 milyon TL’lik kredi anlaşması imzalamış. Ayrıca Şirketin bağlı ortaklığı Batıbeton Sanayi’nin  Hazır Beton Santral yatırımının finansmanı için de  yine Halkbank ile 1 yıl geri ödemesiz toplam 7 yıl vadeli 5 milyon TL’lik kredi anlaşması imzalamış.

CMBTN: Çimbeton, Rekabet Kurulu’nun 4054 sayılı Kanun’un 4.maddesini ihlal edip etmediği ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini söylemiş.

KRATL: Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler, Şirket hakkında yasal takip başlatan bankalar ve başlatmamış olan tüm bankalarla kredilerin yapılandırılmasına dair görüşmelerin ilk turu olumlu geçtiğinden; protokol düzenleme ve imzalama aşamasına geçildiği bilgisini vermiş.

ULUSE: Ulusoy Elektrik; Arnavutluk Devlet Elektrik Dağıtım Şirketi OSHEE’nin açmış olduğu 400 adet tam donanımlı beton trafo merkezi, 100 adet mevcut trafo merkezlerinde kullanılacak hücre trafo AG pano ve 20 adet metal clad hücre alımı ihale sürecinin devam ettiği ve tekliflerinin 25 Aralık 2016’ya kadar uzatıldığını belirtmiş. Aynı şekilde Qatar General Electricity& Water Corporation ( Kahramaa ) ‘nın açmış olduğu 11 kV Metal clad hücre alım ihale süreci devam ediyormuş ve teklifleri 29 Ocak 2017’ye kadar uzatılmış. Ulusoy Elektrik her iki ihalenin teknik inceleme aşamasının sürdüğünü bildirmiş.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top