BORSA

23 Ocak Günün önemli şirket haberleri

23 Ocak Günün önemli şirket haberleri arasında 20 Ocak seans kapanışı itibariyle halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yaptıkları açıklamalar yeralmaktadır.

CLEBI: Çelebi Hava Servisi’nin yüzde 99,97 oranında bağlı ortaklığı olan Çelebi Kargo Depolama ve Dağıtım, sermayesini 30 milyon TL’den 114 milyon TL’ye yükseltecekmiş. Çelebi de sermaye arttırımına sözkonusu 21 milyon TL’lik kısmını Cuma ( 20 Ocak ) itibariyle ödeyerek ve kalanını da 2 yıl içerisinde tamamlayarak iştirak etmeye karar vermiş.

EGLYO: Egeli&Co Girişim Sermayesi Yat. Ort. aleyhine Şeker Finansal Kiralama ve Şekerbank’ın açmış olduğu davada  İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 9.Hukuk Dairesi’nce verilen karar sonucunda Şirket’e ait ihtiyati hacizler kaldırılmış.

INFO: İnfo Yatırım, SPK’dan fxzirve markasının kullanılmasına dair izni almış. Şirket ayrıca, Hüseyin SOLMAZ’a açmış olduğu 4.375 TL’lik alacak davasını da yenilemiş.

ISCTR: T.İş Bankası, 2011 yılına ilişkin olarak kullandırılan bireysel krediler ve dosya masraflarının KKDF açısından Vergi Denetim Kurulu İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı tarafından incelenmesi sonucunda, Banka aleyhine 5.503.008,38 TL’lik KKDF ve 8.629.166,59 TL de cezai faiz olmak üzere toplamda 14.132.174,97 TL’ lik ceza kesilmesi nedeniyle İstanbul İdare Mahkemesi nezdinde, sözkonusu cezanın iptali için dava açmış.

KRSTL: Kristal Kola, Sakarya ili Sapanca ilçesi Soğucak Yaylası Mevkiinde bulunan Doğal Kaynak Suyunun 2,00 lt/sn debisini 10 yıllığına kiralamak için Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu ihale sonucunda 2017 yılı için 336 bin TL ve gelecek yıllarda da sözkonusu kira bedelinin üstüne ÜFE’nin eklenmesiyle oluşacak rakam üzerinden olacak şekilde sözleşme imzalamış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top