BORSA

23 Kasım Günün önemli şirket haberleri

23 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında, 22 Kasım seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamaları bulacaksınız.

ANELE: Anel Elektrik’in Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ( BAE )  iştiraki ANEL Emirates General Contracting LLC  Dubai Şubesi, Proje ana yüklenicisinin Hyundai Engineering and Construction Co. Ltd. olduğu BAE’de yapılmakta olan   Bluewaters Island Project ‘de yeralan  dünyanın en büyük dönme dolabına hizmet verecek Dubai-I Terminal Binası Projesi’nin  ısıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri, sıhhi tesisat sistemleri, yangın koruma ve alarm sistemleri, bina otomasyon ve yönetim sistemleri, elektrik dağıtımı, aydınlatma sistemi ve aydınlatma otomasyonu, yapısal kablolama ve IT sistemleri, yangın algılama ve acil anons sistemleri, kameralı kayıt ve güvenlik sistemleri ile bunların test ve devreye alma işlerinin yapılması  için Hyundai Engineering ile 20.650.000 dolarlık ön anlaşma imzalamış. Sözkonusu proje 2019 yılı ilk çeyreğinde bitirilecekmiş.

BIRKO: Birleşik Koyunlular Yönetim Kurulu, pamuk fiyatlarındaki dalgalanmalardan dolayı  05 Aralık 2016’ya kadar penye işletmesinde üretime ara vererek çalışanlara ücretli izin kullandırılmasına karar vermiş. Ayrıca Şirket Genel Müdürü Mustafa Altunbaş , sözkonusu görevinden ayrılarak, 01 Aralık tarihinden itibaren Birko’ya danışmanlık yapmaya karar vermiş.
BMEKS: Bimeks, Şirket hisselerinin alımı yönünde bir kararlarının olmadığını açıklamış.

MRDIN: Mardin Çimento’nun Ekim 2014’ten beri pazar koşulları nedeniyle durdurduğu 1 no’lu klinker fırınının durduruluşunun,  pazar koşullarında değişme olmaması nedeniyle devam etmesine ve konunun Mart 2017’de tekrar ele alınmasına karar verilmiş.

TATGD: TAT Gıda, nitelikli yatırımcılara satılmak üzere 24 ay vadeli, 3 ayda bir sabit faizle kupon ödemeli toplam 50 milyon TL’lik tahvil ihracı için 25 Kasım’da talep toplayıp, 29 Kasım’da ihracı gerçekleştirecekmiş. Tahvilin ek getirisi 220 baz puan olacak ve Yapı Kredi Yatırım aracılığıyla ihraç yapılacak.

TGSAS: TGS Dış Ticaret A.Ş.’nin  25 Ekim 2016’da itfası gerçekleştirilemeyen TRFTGSD71612 ısın kodlu bonosu yeniden yapılandırılarak itfası için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılmış, başvurunun cevabı 22 Kasım’da Şirket’e iletilmiş ve Merkezi Kayıt Kuruluşu ( MKK )  ile Takas ve Saklama Bankası A.Ş.  ( Takasbank ) nezdinde işlem başlatılmış. Sözkonusu borçlanma aracının yeni itfa tarihi 13 Şubat 2017 olarak belirlenmiş.
TKURU: Taze Kuru Gıda, Mustafa Kemal Mh. 2120.Cad. N8/2-B adresindeki Restoran’ını ve MVK Work Square İş Merkezi’ndeki irtibat ofisini kapatma kararı almış. Kurutulmuş olan ürünlere ilgi arttığı için ana işlerine yoğunlaşacaklarını belirtmiş.
TTKOM: Türk Telekom’da üst yönetim değişikliği olmuş ve TTNET Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı 30 Kasım 2016 itibariyle Şirket’ten ayrılmış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top