23 Kasım Günün önemli şirket haberleri

23 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında, 22 Kasım seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamaları bulacaksınız.

23 Kasım Günün önemli şirket haberleri
23 Kasım Günün önemli şirket haberleri admin
ANELE: Anel Elektrik'in Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki ( BAE )  iştiraki ANEL Emirates General Contracting LLC  Dubai Şubesi, Proje ana yüklenicisinin Hyundai Engineering and Construction Co. Ltd. olduğu BAE'de yapılmakta olan   Bluewaters Island Project 'de yeralan  dünyanın en büyük dönme dolabına hizmet verecek Dubai-I Terminal Binası Projesi'nin  ısıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri, sıhhi tesisat sistemleri, yangın koruma ve alarm sistemleri, bina otomasyon ve yönetim sistemleri, elektrik dağıtımı, aydınlatma sistemi ve aydınlatma otomasyonu, yapısal kablolama ve IT sistemleri, yangın algılama ve acil anons sistemleri, kameralı kayıt ve güvenlik sistemleri ile bunların test ve devreye alma işlerinin yapılması  için Hyundai Engineering ile 20.650.000 dolarlık ön anlaşma imzalamış. Sözkonusu proje 2019 yılı ilk çeyreğinde bitirilecekmiş. BIRKO: Birleşik Koyunlular Yönetim Kurulu, pamuk fiyatlarındaki dalgalanmalardan dolayı  05 Aralık 2016'ya kadar penye işletmesinde üretime ara vererek çalışanlara ücretli izin kullandırılmasına karar vermiş. Ayrıca Şirket Genel Müdürü Mustafa Altunbaş , sözkonusu görevinden ayrılarak, 01 Aralık tarihinden itibaren Birko'ya danışmanlık yapmaya karar vermiş. BMEKS: Bimeks, Şirket hisselerinin alımı yönünde bir kararlarının olmadığını açıklamış. MRDIN: Mardin Çimento'nun Ekim 2014'ten beri pazar koşulları nedeniyle durdurduğu 1 no'lu klinker fırınının durduruluşunun,  pazar koşullarında değişme olmaması nedeniyle devam etmesine ve konunun Mart 2017'de tekrar ele alınmasına karar verilmiş. TATGD: TAT Gıda, nitelikli yatırımcılara satılmak üzere 24 ay vadeli, 3 ayda bir sabit faizle kupon ödemeli toplam 50 milyon TL'lik tahvil ihracı için 25 Kasım'da talep toplayıp, 29 Kasım'da ihracı gerçekleştirecekmiş. Tahvilin ek getirisi 220 baz puan olacak ve Yapı Kredi Yatırım aracılığıyla ihraç yapılacak. TGSAS: TGS Dış Ticaret A.Ş.'nin  25 Ekim 2016'da itfası gerçekleştirilemeyen TRFTGSD71612 ısın kodlu bonosu yeniden yapılandırılarak itfası için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmış, başvurunun cevabı 22 Kasım'da Şirket'e iletilmiş ve Merkezi Kayıt Kuruluşu ( MKK )  ile Takas ve Saklama Bankası A.Ş.  ( Takasbank ) nezdinde işlem başlatılmış. Sözkonusu borçlanma aracının yeni itfa tarihi 13 Şubat 2017 olarak belirlenmiş. TKURU: Taze Kuru Gıda, Mustafa Kemal Mh. 2120.Cad. N8/2-B adresindeki Restoran'ını ve MVK Work Square İş Merkezi'ndeki irtibat ofisini kapatma kararı almış. Kurutulmuş olan ürünlere ilgi arttığı için ana işlerine yoğunlaşacaklarını belirtmiş. TTKOM: Türk Telekom'da üst yönetim değişikliği olmuş ve TTNET Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı 30 Kasım 2016 itibariyle Şirket'ten ayrılmış.
BIST Şirket Haberleri Borsa şirket haberleri Günün önemli şirket haberleri KAP Haberleri KAP Şirket Haberleri ÖneÇıkanlar Şirket Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?