BORSA

23 Aralık Günün önemli şirket haberleri

23 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında, 22 Aralık seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamıuyu Aydınlatma Platformu’na yaptıkları açıklamalar yeralmaktadır.

AKFGY: Akfen GYO’nun  %100 bağlı ortaklığı Akfen Gayrimenkul Ticareti ve İnşaat A.Ş. ‘ın sahibi olduğu KKTC Gazimağusa’daki orman niteliğindeki taşınmaz yaklaşık olarak 11 milyon TL bedel üzerinden Akfen İnşaat’a devredilmiş.

ANELE: Anel Elektrik, Yeni Doha  Yeni Doha Uluslararası Havalimanı Terminal Binası Elektrik İşleri Projesinin Kesin Kabulü Sertifikası’nın 22 Aralık’ta Şirkete teslim edildiğini bildirmiş.

DESA: Desa, Tepe Nautilus AVM’de Samsonite Şubesi ünvanıyla yeni mağaza açmış.

DOHOL: Doğan Holding, 50 bin TL sermayeli Marlin Oto Kiralama, İlke Turistik Yatırımlar ve Marlin Otelcilik’e yüzde 100 kurucu ortak olmuş. Ayrıca 1 milyon TL sermayeli Neta Yönetim Danışmanlık’a da yüzde 100 oranında kurucu ortak olmuş.

ISGSY: İŞ Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş., iştiraki olan Numnum Yiyecek’in bedelli sermaye arttırımına 10 milyon TL ile katılmış.

NTHOL: Net Holding, pay geri alımıyla ilgili olarak Ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü durumların devam etmesinden dolayı pay geri alımlarını 36 milyon adet ve 110 milyon TL’ye kadar olmak üzere sürdüreceklerini açıklamış.

RYGYO: Reysaş GYO; yeni depo yatırımları için Çarşamba- Samsun’daki yaklaşık 12 bin m2lik deposunu 13,2 milyon TL bedelle İş Finansal Kiralama’ya satmış ve geri kiralamış. Depoyu 1-5 yıl içinde tekrar portföye dahil edecekmiş.

VESTL: Vestel Elektronik’in  %100 bağlı ortaklığı olan Vestel Ticaret ile  Toshiba Visual Solutions Corporation arasında imzalanan marka lisans anlaşması yürürlüğe girmiş. Vestel ayrıca, yüzde 100 bağlı ortaklığı Vestel CIS’e ait fabrika ve üretim ekipmanlarının kullanımı ve değerlendirilmesi konusunda çalışmalarının sürdüğünü açıklamış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top