BORSA

22 Kasım Günün önemli şirket haberleri

22 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında 21 Kasım seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) göndermiş oldukları açıklamalar yeralmaktadır.

AYGAZ: Rekabet Kurumu,  yürütmüş olduğu soruşturma ile ilgili olarak; 16 Kasım tarihinde yargı yolu açık olarak , Aygaz  4054 ‘ın 4054 sayılı Kanun’un 4. Maddesini ( Rekabeti Sınırlayıcı Anlaşma, Uyumlu Eylem ve Kararlar )
ihlal etmediğine, bundan dolayı herhangi bir para cezası verilmesine gerek olmadığına karar vermiş.

GEDIK: Gedik Yatırım Kaldıraçlı İşlemler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Salih Bülent Ertuna 18 Kasım’da görevinden ayrılmış.

GLYHO: Global Yatırım Holding bağlı ortaklığı Global Liman’ın yüzde 100’üne sahip olduğu bağlı ortaklığı aracılığıyla; İtalya Ravenna Yolcu Limanı’nın yüzde 51 hissesi ile Cagliari Yolcu Limanını işleten Cagliari Cruise ‘un yüzde 21 hissesini devralmıştı. Global Liman yüzde 100’üne sahip olduğu Port Operation Holding aracılığıyla Cagliari ve Catania Yolcu Limanları’nın işleten şirketler ile Portovenere’deki kruvaziyer yolcu gemisi yolcularına karaya ulaşım hizmeti veren şirkete ait hisseleri dolaylı olarak devralmış.

Global Liman böylelikle;  Cagliari Cruise’un yüzde 70,89’unu, Catania Cruise’un yüzde 62,20’sini, Ravenna Terminal Passeggeri’nin yüzde53,67’sini ve La Spezia Cruise’un yüzde 28,5’ini almış.

MNDRS:  Menderes Tekstil’in;Ar-Ge Merkezi Belgesi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapmış olduğu başvuru Değerlendirme ve Denetim Komisyonu’nca değerlendirilmiş ve  21 Kasım 2016’dan geçerli olmak üzere Ar- Ge Merkezi Belgesi almış. Şirket böylelikle,  Ar-Ge Merkezlerine tanınan teşvik ve muafiyetlerden yararlanacakmış.

TKNSA: Suzan Sabancı DİNÇER ile Serra SABANCI  sahibi oldukları TeknoSA hisselerini Borsa’da satacaklarını bildirmişler.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top