BORSA

22 Aralık Günün önemli şirket haberleri

22 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında, 21 Aralık seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderdikleri açıklamalar yeralmaktadır.

AVGYO;AVTUR: Avrasya Petrol, bağlık ortaklığı Metro Turizm Otelcilik’in Edirne Merkez’deki 21,5 bin metrekarelik arsası üzerine Avrasya GYO ile ortaklaşa Otel-Yurt ve AVM yapacaklarını bildirmiş.

BRKO: Birko Birleşik Koyunlular Mensucat, Şirket sınırları içindeki birtakım parsellerin Niğde Organize Sanayi Bölgesi dışına çıkarılması taleplerinin Bakanlıkça ve Niğde OSB Yönetim Kurulu’nca uygun görüldüğünü açıklamış.
EGPRO: Ege Profil, Menemen’deki fabrikasının yanındaki arsayı yaklaşık 5,7 milyon TL + KDV ile Gürmen PVC Plastik İnşaat San. ve Tic. A.Ş.’den satın almış.

GUBRF: Gübre Fabrikaları’nın elindeki, Negmar Denizcilik hisselerinin satışına ilişkin olarak yeniden ihaleye çıkma kararının 12 Ocak’taki Yönetim Kurulu’nda gündeme alınmasına karar verilmiş..

IPEKE, KOZAA ve KOZAL: TMSF’ye devredilen İpek Enerji, Koza Anadolu Metal ve Koza Altın’ın  31  Aralık 2015, 31 Mart-30 Haziran-30 Eylül -31 Aralık 2016 ve 31 Mart 2017 tarihli finansal rapolarının KAP’a bildirilmesi konusunda ek süre talebine; Sermaye Piyasası Kurulu 01 Ocak 2018’e kadar uzatım onayı vermiş.

OSTIM: Ostim Endüstriyel bugün yüzde 50 bedelsiz sermaye arttırımı yaptı. Hissenin teorik fiyatı: 2,727 TL olacak.

POLHO: Polisan Holding, yüzde 100 iştiraki Polisan Boya’nın yüzde 50 hissesinin Japon Kansai Paint’e satışı konusunda 21 Aralık’ta hisse devrinin tamamlandığı ve Kansai’nin Polisan Holding’e 68,5 milyon USD ödediğini, ayrıca  sermaye artırımı dolayısı ile de Polisan Boya’ya toplamda 45 milyon USD aktarmış olduğunu beyan etti. Polisan Boya’nın ismi Polisan Kansai Boya olarak değiştirilmiş.

TRCAS: Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da payları işlem görmekte olan Turcas Petrol’de 14.471.335 adet 1,40 TL’den Toptan satış işlemi gerçekleşmiş. Alıcı ve Satıcı Üye ise Finans Yatırım.

SEYKM: Seyitler Kimya bugün yüzde 9,40476 bedelsiz sermaye arttırımı yaptı. Teorik fiyatı ise 1,974 TL olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top