21 Kasım Günün önemli şirket haberleri

21 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında 18 Kasım Cuma günü seans kapanışından 21 Kasım Pazartesi'ne kadar halka açık şirketlerin KAP'a yapmış oldukları açıklamaları bulacaksınız.

21 Kasım Günün önemli şirket haberleri
21 Kasım Günün önemli şirket haberleri admin
    AKSEN: Aksa Enerji Mali Cumhuriyeti'nin başkenti Bamako'da 40 MW gücünde  HFO santrali kurmak ve üretilecek elektriğin 3 yıl boyunca satış garantisi olacak şekilde Électricité du Mali ile  anlaşma imzalamış. Santralde üretilecek elektriğin tamamı alım garantili olacak ve Euro bazında fiyatlandırılacak. Sözkonusu santralin inşaatı 5 ay içinde de bitirilecekmiş. BAKAN: Bakanlar Medya; daha önce 14 Haziran 2016'da duyurmuş olduğu; Ofen Enerji Toptan Satış A.Ş.'nin hisselerinin devralınmasıyla ilgili olarak; Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na ( EPDK ) ön izin başvurusu yapmış. DOHOL: Doğan Holding'in bağlı ortaklığı Trend Motosiklet Paz. A.Ş.;  Piaggio & C.S.P.A ile 3 yıllık ve süre sonunda yenilemek üzere Münhasır Türkiye Distribütörlük Sözleşmesi imzalamış. Piaggio Grup; Piaggi, Vespa, Aprilia, MotoGuzzi, Derbi ve Gilera gibi önde gelen motosiklet markalarını üretiyormuş. EREGL: Tata Steel'in açmış olduğu dava duruşmasında mahkeme yetkisizlik nedeniyle davayı reddetmiş ve dosyayı Karadeniz Ereğli  2. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne göndermiş. Davanın bir sonraki duruşma tarihi ise 24 Ocak 2017 imiş. GUBRF: Gübre Fabrikaları, Negmar Denizcilik'teki hisselerin satışıyla ilgili olarak ihaleye çıkıldığı ve Negmar Denizcilik'teki  57 milyon TL nominal değerdeki paylarının yüzde 40'ının satışı için Raintrade Petrokimya ve Dış Ticaret A.Ş. ve Asyagaz Enerji ve Petrokimya Ürünleri Turizm San. Tic. A.Ş. teklif göndermiş. Gübre Fabrikaları, sözkonusu payları bağlı şirketler ve Negmar lehine Gübre Fabrikaları'nın  banka ve diğer 3. şahıslar nezdindeki tüm yükümlülükleriyle birlikte Asyagaz tarafından 21.050.000 TL bedelle satın alınmasına karar vermiş.   Gübre Fabrikaları bu açıklamanın dışında, yüzde 40 pay sahibi olduğu Tarkim Bitki Koruma San.ve Tic.A.Ş., %17 pay sahibi olduğu Tarnet Tarım Kredi Bilişim ve İletişim Hizmetleri San.ve Tic. A.Ş. ile %15 pay sahibi olduğu İmece Tahmil Temizlik ve Güvenlik Hizmetleri A.Ş.'deki paylarıyla ilgili olarak  ortaklığının aynı şekilde devam ettirilmesine karar vermiş. MAKTK: Makina Takım;  Gebze'de bulunan taşınmazları muhammen bedel 93.080.000 TL'den az olmamak kaydıyla ihale yoluyla satışına karar vermiş. Taşınmazların satış süreciyle ilgili olarak Mustafa AYDEMİR ve Levent SİPAHİ'yi görevlendirmiş. TTKOM: Türk Telekom; bağlı ortaklığı Avea'nın LTE yatırımları finansmanı için BNP Paribas, Raiffeissen ve Unicredit bankalarından, Türk Telekom'un garantörlüğü ve  Finnvera (Finlandiya resmi destekli ihracat finansman kuruluşu) sigortası kapsamında , 9 yıl vadeli 90 milyon Euro'luk kredi kullanacakmış. Kredinin faiz oranı olarak faiz yıllık EURIBOR+ %0,38 belirlenmiş.    
BIST Şirket Haberleri Borsa şirket haberleri Günün önemli şirket haberleri KAP Haberleri KAP Şirket Haberleri ÖneÇıkanlar Şirket Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?