21 Ekim Günün önemli şirket haberleri

21 Ekim Günün önemli şirket haberleri arasında, 20 Ekim seans sonrasında Borsa İstanbul'da işlem görmekte olan halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamalar yeralmaktadır.

21 Ekim Günün önemli şirket haberleri
21 Ekim Günün önemli şirket haberleri admin
ANELE, ANELT: 11 Ağustos 2016 tarihinde Anel Elektrik yapmış olduğu KAP açıklamasında Anel Telekomünikasyon hisselerinin tamamını Acredo Technology BV'ye satışı konusunda anlaşıldığı ve  hisse devir sözleşmesinde öngörülen şartların 20 Eylül 2016 'ya kadar yerine getirilip hisse devir sözleşmesinin imzalanacağı bildirilmiş ancak 20 Eylül tarihinde yapılan bir özel durum açıklamasında; 20 Eylül tarihinin  Acredo'nun talebi üzerine 20 Ekim'e kadar uzatıldığı belirtilmişti. .Sözkonusu tarih dün itibariyle bitmiş olup, Acredo hisse devir sözleşmesinde öngörülen şartları zamanında yerine getirebilmek adına; 30 Kasım'a kadar ek süre talep etmiş ve Anel Elektrik de bu süreyi vermiş.     CEMTS: Çemtaş Çelik Makina, sahibi olduğu Bursa Çimento Fabrikası ( BUCIM ) hisselerinin satışı konusunda işlem hami yüksek aracı kurumlar ile komisyon oranları da görüşülerek 31 Aralık 2016'ya kadar hissenin uygun piyasa şartları ve en iyi fiyat ortalamasıyla satışı için Yönetim Kurulu'ndan M. Cüneyt PEKMAN, H. Nalan TÜZEL ve Genel Müdür Nuri ÖZDEMİREL'e yetki vermiş.   DOHOL:  Doğan Holding;  yüzde 48 oranında hissedarı olduğu DD Finansman A.Ş.'nin sermayesinin 32 milyon TL'ye azaltılıp eşzamanlı olarak 52 milyon TL'ye artırılması ( 20 milyon TL nakit sermaye artırımı )  hususunda payına düşen 9,6 milyon TL'lik kısmına katılma ve yeni pay alma haklarını kullanmaya karar vermiş. GEDIK:  Gedik Yatırım, Bursa- Nilüfer'de yeni şube açmak için SPK'ya izin konusunda başvurmuş. GSDHO: GSD Holding A.Ş., bağlı ortaklığı  olan ve Hollanda'da mukim  GSD Shipping B.V. 'ye 5 milyon dolar sermaye ile yüzde 100 oranında iştirak edecekmiş. TKNSA: Teknosa Finans Direktörü Z. Korkan Bilek, 21 Ekim 2016 ( bugün ) itibariyle başka bir şirkette çalışmak üzere Teknosa'dan ayrılmış. VERTU: VerusaTurk Girişim Sermayesi Yat. Ort., Anel Telekom'un satış sürecini kolaylaştırmak açısında; sözkonusu Şirket aleyhine açmış oldukları davalardan feragat etme kararı almış.
BIST Şirket Haberleri Borsa şirket haberleri Günün önemli şirket haberleri KAP Haberleri KAP Şirket Haberleri Şirket Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?