BORSA

21 Ekim Günün önemli şirket haberleri

21 Ekim Günün önemli şirket haberleri arasında, 20 Ekim seans sonrasında Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamalar yeralmaktadır.

ANELE, ANELT: 11 Ağustos 2016 tarihinde Anel Elektrik yapmış olduğu KAP açıklamasında Anel Telekomünikasyon hisselerinin tamamını Acredo Technology BV’ye satışı konusunda anlaşıldığı ve  hisse devir sözleşmesinde öngörülen şartların 20 Eylül 2016 ‘ya kadar yerine getirilip hisse devir sözleşmesinin imzalanacağı bildirilmiş ancak 20 Eylül tarihinde yapılan bir özel durum açıklamasında; 20 Eylül tarihinin  Acredo’nun talebi üzerine 20 Ekim’e kadar uzatıldığı belirtilmişti. .Sözkonusu tarih dün itibariyle bitmiş olup, Acredo hisse devir sözleşmesinde öngörülen şartları zamanında yerine getirebilmek adına; 30 Kasım’a kadar ek süre talep etmiş ve Anel Elektrik de bu süreyi vermiş.

 

 

CEMTS: Çemtaş Çelik Makina, sahibi olduğu Bursa Çimento Fabrikası ( BUCIM ) hisselerinin satışı konusunda işlem hami yüksek aracı kurumlar ile komisyon oranları da görüşülerek 31 Aralık 2016’ya kadar hissenin uygun piyasa şartları ve en iyi fiyat ortalamasıyla satışı için Yönetim Kurulu’ndan M. Cüneyt PEKMAN, H. Nalan TÜZEL ve Genel Müdür Nuri ÖZDEMİREL’e yetki vermiş.

 

DOHOL:  Doğan Holding;  yüzde 48 oranında hissedarı olduğu DD Finansman A.Ş.’nin sermayesinin 32 milyon TL’ye azaltılıp eşzamanlı olarak 52 milyon TL’ye artırılması ( 20 milyon TL nakit sermaye artırımı )  hususunda payına düşen 9,6 milyon TL’lik kısmına katılma ve yeni pay alma haklarını kullanmaya karar vermiş.

GEDIK:  Gedik Yatırım, Bursa- Nilüfer’de yeni şube açmak için SPK’ya izin konusunda başvurmuş.

GSDHO: GSD Holding A.Ş., bağlı ortaklığı  olan ve Hollanda’da mukim  GSD Shipping B.V. ‘ye 5 milyon dolar sermaye ile yüzde 100 oranında iştirak edecekmiş.

TKNSA: Teknosa Finans Direktörü Z. Korkan Bilek, 21 Ekim 2016 ( bugün ) itibariyle başka bir şirkette çalışmak üzere Teknosa’dan ayrılmış.

VERTU: VerusaTurk Girişim Sermayesi Yat. Ort., Anel Telekom’un satış sürecini kolaylaştırmak açısında; sözkonusu Şirket aleyhine açmış oldukları davalardan feragat etme kararı almış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top