19 Ocak Günün önemli şirket haberleri

19 Ocak Günün önemli şirket haberleri arasında 18 Ocak seans kapanışı itibariyle halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) gönderdikleri açıklamalar yer almaktadır.

19 Ocak Günün önemli şirket haberleri
19 Ocak Günün önemli şirket haberleri admin
AKSGY, SAFGY: Saf GYO'nun Akiş GYO tarafından devralınması ve Saf GYO ortaklarına Akiş GYO  paylarının verilmesi nedeniyle Saf GYO payları 19 Ocak ( bugün ) itibariyle Borsa Kotundan çıkarılacakmış. Akiş GYO'nun pay sırası SERBEST MARJLA açılacak olup referans fiyatı 2,716 TL  olarak hesaplanmış. DOGUB: Tera Yatırım Doğusan Boru  payları için Piyasa Yapıcısı olacakmış. GSRAY:  Galatasaray 01/06/2015-31/05/2016 hesap döneminde yazmış olduğu  zarar sebebiyle kar dağıtmayacağını açıklamış. ISCTR: T.İŞ Bankası, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca verilen idari para cezasıyla ilgili olarak İstanbul 11. İdare mahkemesi'nde açmış olduğu davanın reddedildiğine dolayısıyla İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne istinaf için başvuracaklarını belirtmiş.   MSGYO: Mistral Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş 19 Ocak ( bugün ) itibariyle Borsa'da MSGYO koduyla ve 5,50 baz fiyatla işlem görmeye başlayacak. OYLUM: Oylum Sınai Yatırımlar, 26 Şubat-02 Mart 2017 tarihleri arasında Dubai'de gerçekleştirilecek olan Gulfood fuarına katılacakmış. Sözkonusu fuarda yapılacak yeni müşteri bağlantılarıyla Şirket, ihracatını artırmayı planlıyormuş.   SEKFK: Şeker Finansal Kiralama, Kırcı Elektroteknik'ten alacağının tahsili için yapmış olduğu yasal takip dolayısıyla İstanbul 17. Asliye Hukuk Mahkemesi'nce  Egeli &Co Girişim Sermayesi YO, Kenan Onak ve Ayten Onak'a verilen ihtiyati haciz kararının 11 Ocak 2017 tarihli istinaf kararıyla kaldırıldığını bildirmiş. Sözkonusu alacağın tahsili için yasal takip işlemleri devam ediyormuş. TURGG: Türker Proje Gayrimenkul, Kartal'daki  2,4 nolu Plan notuna ilişkin olarak İBB'ye tekrar değerlendirme başvurusunu süresi içinde yaptığını ancak Büyükşehir Belediyesi'nden  cevap verme için son tarih olan 17 Ocak 2017 itibariyle henüz bir yanıt gelmediğini, konuya ilişkin dava açma süresinin ise 17 Ocak'tan itibaren 2 ay olduğunu açıklamış. ZOREN: Zorlu Enerji, yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Zorlu Osmangazi Enerji San. ve Tic. A.Ş.'nin Osmangazi Elektrik Dağıtım ( OEDAŞ )ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış ( OEPSAŞ ) anonim şirketlerini satın almasına ilişkin olarak EPDK ile Rekabet Kurumu onayının alınması sonucunda; taraflar arasında fiyat konusunda anlaşılmış ve  alan taraf Zorlu Osmangazi ve garantörü olarak Zorlu Enerji olmak üzere satan taraf olan Dedeli Yatırım İnşaat, Sebahattin Yıldız, Vahip Yıldız, Sinan Yıldız, Cihan Yıldız, Hilal Yıldız, Musa Yıldız ve Satıcıların garantörü sıfatıyla Yıldızlar SSS Holding AŞ ile sözleşme imzalanarak 2 şirketin tüm payları toplamda 360 milyon dolara satın alınacakmış.
BIST Şirket Haberleri Borsa şirket haberleri Günün önemli şirket haberleri KAP Haberleri KAP Şirket Haberleri ÖneÇıkanlar Şirket Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?