19 Aralık günün önemli şirket haberleri

19 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında 16 Aralık seans kapanışından itibaren haftasonu ve bugün halka açık şirketlerin KAmuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) gönderdikleri açıklamaları bulacaksınız.

19 Aralık günün önemli şirket haberleri
19 Aralık günün önemli şirket haberleri admin
ADANA: Adana Çimento Genel Müdürü olarak 19 Aralık 2016 ( bugün ) itibariyle Hasan YALÇINKAYA atanmış. AKGUV: Akdeniz Güvenlik'in %100 bağlı ortaklığı Atak Koruma ve Güvenlik Hizmetleri Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın İstanbul birimlerine 2017 yılı için 21.180.702,58 TL + KDV bedelle güvenlik hizmeti verecekmiş. ASCEL: Asil Çelik, Birleşik Metal İş Sendikası arasındaki uyuşmazlık neticesinde, 16 Aralık 2016 tarihi itibariyle sendikanın grev kararı verdiğini KAP'a açıklamış. ASLAN: Aslan Çimento, 09 Aralık'ta görevinden ayrılan Genel Müdür yerine 19 Aralık'tan itibaren Halim TEKKEŞİN'in atandığını bildirmiş. BOLUC: Bolu Çimento Genel Müdürlüğü'ne 19 Aralık 2016 ( bugün ) itibariyle Yıldıray YILDIZ getirilmiş. Yıldıray YILDIZ Ünye Çimento'nun genel müdürüydü. DOHOL: Doğan Holding,  %100 bağlı ortaklığı Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin mevcut sermayesinin 36 milyon TL'den 51 milyon TL'ye arttırılmasında 15 milyon TL'Lik yeni pay alma haklarının kullanılmasına karar vermiş. KLGYO: Kiler GYO, İstanbul Sapphire'in satışı için  Katarlı Barwa Bank'a ait olan yatırım bankası The First Investor TFI imzaladığı 1 yıllık görevlendirme sözleşmesinin süresinin 18 Aralık itibariyle bittiğini ve yenilenmeyeceğini bildirmiş. OTKAR: Otokar, İranlı OGHAB Afshan Industrial and Manufacturing Co. ile, Navigo araçlarının CKD satışı ve OGHAB'ın teknoloji ve lisans kullanımına yönelik olarak 3 yıllık sözleşme imzalamış. Sözleşme sonunda 2 yıllık uzatma opsiyonu da bulunuyormuş. Sözleşme kapsamında Otokar Navigo araçlarını CKD olarak OGHAB'a ihraç edecek ve araçların montajı ile Otokar markasıyla satışı ve pazarlaması  OGHAB tarafından yapılacak . Sözkonusu ihracat ilk yıl sonrasındaki dönemlerde aracın yerel yasal yükümlülüklere uygun olması durumunda minimum 500 adet alış garantisi üzerinden yapılacak.İlk yıl için herhangi bir alım garantisi olmamakla beraber daha sonraki yıllar için alım garantisinin ciroya, yıllık olarak 50 milyonluk katkısı olacakmış. Ciro, İran'daki homologasyon düzenlemeleri ve pazar koşullarındaki gelişmelere bağlı olarak değişebilirmiş. Otokar, teknoloji transferi sözleşmesi kapsamında 5oo bin Euro lisans bedeli ile ileride İran'dan tedarik edilecek her bir CKD kitindeki yerelleştirilen parçalar için royalty ödemesi alacakmış. YAZIC: Yazıcılar Holding, Alternatifbank'taki hisse satışı konusunda 224,9 milyon dolarlık bedelin Anadolu Endüstri Holding hesabına gelmiş olduğunu ve Alternatif Bank'ta Anadolu Endüstri Holding'in hiçbir payı kalmadığını belirtmiş.
BIST Şirket Haberleri Borsa şirket haberleri Günün önemli şirket haberleri KAP Haberleri KAP Şirket Haberleri ÖneÇıkanlar Şirket Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?