BORSA

19 Aralık günün önemli şirket haberleri

19 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında 16 Aralık seans kapanışından itibaren haftasonu ve bugün halka açık şirketlerin KAmuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderdikleri açıklamaları bulacaksınız.

ADANA: Adana Çimento Genel Müdürü olarak 19 Aralık 2016 ( bugün ) itibariyle Hasan YALÇINKAYA atanmış.

AKGUV: Akdeniz Güvenlik’in %100 bağlı ortaklığı Atak Koruma ve Güvenlik Hizmetleri Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın İstanbul birimlerine 2017 yılı için 21.180.702,58 TL + KDV bedelle güvenlik hizmeti verecekmiş.

ASCEL: Asil Çelik, Birleşik Metal İş Sendikası arasındaki uyuşmazlık neticesinde, 16 Aralık 2016 tarihi itibariyle sendikanın grev kararı verdiğini KAP’a açıklamış.

ASLAN: Aslan Çimento, 09 Aralık’ta görevinden ayrılan Genel Müdür yerine 19 Aralık’tan itibaren Halim TEKKEŞİN’in atandığını bildirmiş.

BOLUC: Bolu Çimento Genel Müdürlüğü’ne 19 Aralık 2016 ( bugün ) itibariyle Yıldıray YILDIZ getirilmiş. Yıldıray YILDIZ Ünye Çimento’nun genel müdürüydü.

DOHOL: Doğan Holding,  %100 bağlı ortaklığı Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin mevcut sermayesinin 36 milyon TL’den 51 milyon TL’ye arttırılmasında 15 milyon TL’Lik yeni pay alma haklarının kullanılmasına karar vermiş.

KLGYO: Kiler GYO, İstanbul Sapphire’in satışı için  Katarlı Barwa Bank’a ait olan yatırım bankası The First Investor TFI imzaladığı 1 yıllık görevlendirme sözleşmesinin süresinin 18 Aralık itibariyle bittiğini ve yenilenmeyeceğini bildirmiş.

OTKAR: Otokar, İranlı OGHAB Afshan Industrial and Manufacturing Co. ile, Navigo araçlarının CKD satışı ve OGHAB’ın teknoloji ve lisans kullanımına yönelik olarak 3 yıllık sözleşme imzalamış. Sözleşme sonunda 2 yıllık uzatma opsiyonu da bulunuyormuş.

Sözleşme kapsamında Otokar Navigo araçlarını CKD olarak OGHAB’a ihraç edecek ve araçların montajı ile Otokar markasıyla satışı ve pazarlaması  OGHAB tarafından yapılacak .

Sözkonusu ihracat ilk yıl sonrasındaki dönemlerde aracın yerel yasal yükümlülüklere uygun olması durumunda minimum 500 adet alış garantisi üzerinden yapılacak.İlk yıl için herhangi bir alım garantisi olmamakla beraber daha sonraki yıllar için alım garantisinin ciroya, yıllık olarak 50 milyonluk katkısı olacakmış. Ciro, İran’daki homologasyon düzenlemeleri ve pazar koşullarındaki gelişmelere bağlı olarak değişebilirmiş. Otokar, teknoloji transferi sözleşmesi kapsamında 5oo bin Euro lisans bedeli ile ileride İran’dan tedarik edilecek her bir CKD kitindeki yerelleştirilen parçalar için royalty ödemesi alacakmış.

YAZIC: Yazıcılar Holding, Alternatifbank’taki hisse satışı konusunda 224,9 milyon dolarlık bedelin Anadolu Endüstri Holding hesabına gelmiş olduğunu ve Alternatif Bank’ta Anadolu Endüstri Holding’in hiçbir payı kalmadığını belirtmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top