BORSA

18 Kasım Günün önemli şirket haberleri

18 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında 17 Kasım seans sonrasında halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamalar yeralmaktadır.

GEDIK: Gedik Yatırım, Gedikuniversal markasını 14 Kasım 2016’da;  15 Eylül 2015’ten geçerli olmak üzere 10 yıl süre ile Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil ettirmiş.

MAALT: Marmaris Altınyunus’un 17 Kasım 2016’da yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda gündemin 3. maddesine olumsuz oy vererek, muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahipleri 1 TL nominal değerli MAALT hissesi için 12,76 TL alarak paylarını Şirket’e devredebilecekler. Ayrılma Hakkı’nı Yapı Kredi Yatırım aracılığıyla kullanacak olan pay sahipleri için süreç 23 Kasım’da başlayıp 20 Aralık’ta sona erecek.

PETKM: Petkim’de halihazırda boş bulunan Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na Agshin SALIMOV atanmış.

PRKME: Park Elektrik Madencilik, Siirt Şirvan’da bulunan Madenköy  bakır madeni sahasında heyelan olduğunu ve toprak kayması riskinin halen devam ettiğinden dolayı üretime ara verildiğini söylemiş.

SAYAS: Say Reklamcılığın ilişkili kuruluşlarından Ateş Çelik’in Ziraat Finansal Kiralama’dan satıp geri kiralama yöntemi ile 30 milyon TL’lik 10 yıllık finansal kiralama sözleşmesine konu olarak; Say Reklamcılık ortaklarından Mahmut Güldoğan’ın A Gubu dolaşımda olmayan 2,5 milyon TL ve B Grubu 1 milyon TL nominallik SAYAS payları ile Ercan Güldoğan’a ait  A Grubu dolaşımda olmayan 1 milyon TL ve B Grubu 1 milyon TL  nominallik SAYAS payları ve Erkan Güldoğan’ın dolaşımda olmayan B grubu 2. milyon TL nominallik  ( toplamda 7,5 milyon TL nominallik SAYAS hissesi ) hissesi üzerine edilen rehin işlemi; Ateş Çelik’in finansal kiralama sözleşmesini erken kapatması nedeniyle kaldırılmış.

SRVGY: Servet GYO, Almanya’da mukim iştirakleri Deks Yatırım’ın sermayesinin yüzde 14’üne karşılık gelen 875 bin adet  nominal değerli hissesini 4 milyon Euro’ya alarak; iştirak paylarını yüzde 53,60’tan yüzde 67,60’a yükseltmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top