BORSA

17 Ocak Günün önemli şirket haberleri

17 Ocak Günün önemli şirket haberleri arasında 16 Ocak seans kapanışı itibariyle halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderdikleri açıklamalar yeralmaktadır.

ADESE: Adese, Meram- Konya’da bulunan Karaman Yolu ve Yaka şubelerini, verimlilik çalışması kapsamında 06 Şubat itibariyle kapatacakmış.

BAGFS: Bağfaş Avrupa ülkelerine ihraç edilmek üzere Dreymoor ve Keytrade firmalarından sırasıyla 4.000 ton NP 20.20 Kompoze, 8.000 ton CAN ve 4.000 ton DAP  olmak üzere toplamda 3,7 milyon dolarlık gübre siparişi almış .  Mal teslimi Şubat ayında yapılacakmış.

CEMAS: Çemaş Döküm, İş Yatırım’la beraber yürüttüğü Componenta Döküm San. A.Ş.’nin satışında varlık satışı yerine hisse satışının tercih edilmesi nedeniyle ilerleme kaydedilmediğini, varlık satışı yöntemi tercih edilirse, Comdo bünyesindeki Orhangazi döküm ve işleme tesisleri ile ilgilendiklerini İş Yatırım’a bildirmiş.

DYOBY: Dyo Boya yüzde 100 bağlı ortaklığı Rusya’daki Kemipex Joint-Ctock Co’nun 59,6 milyon Rublelik sermaye arttırımına katılacakmış.

HUZFA: Huzur Factoring, Adana’da şube açma kararı almış ve BDDK’ya gerekli izin için başvurmuş.

 

NETAS: Netaş Telekom, 3. havalimanı işletmesini 25 yıllığına almış olan İGA Havalimanları İnşaatı şirketiyle havalimanının tüm kablolu/kablosuz ağ kuruluşu ve 5 yıllık işletimi için yapılan ihalede 5 firma arasında 13,5 milyon Euro’luk  teklifinin teknik ve finansal açıdan en iyi teklif olduğunu belirtmiş.

SNGYO: Sinpaş GYO, Saf GYO’da Ayrılma Hakkı kullanımı kapsamında bir adet pay sahibinin 61.431.299 adet payını ( sermayenin yüzde 6,928850’si ) 49.513.626,99 TL bedelle satma talebi olduğunu bildirmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top