BORSA

17 Kasım Günün önemli şirket haberleri

17 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında 16 Kasım seans içinde ve kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamalar yeralmaktadır.

ANSA: Ansa Yatırım Holding; daha önce bildirmiş olduğu üzere, Şirket Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri hakkındaki ihtarnameler ile MFG Akaryakıt ürünleri için göndermiş olduğu ihtarnameler uyarınca karşı tarafın ve Şirket’in avukatları arasında uzlaşma görüşmeleri yapıldığını belirterek; 30 Kasım’a kadar uzlaşma olmaması halinde; 01 Aralık itibariyle Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunularak hukuki işlemlere başlanacağını açıklamış.

 

EMKEL: Emek Elektrik; Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün a 7.728.685 Euro ‘luk açmış olduğu ihalenin 1.763.100 Euro’luk kısmını kazanmış.

GUSGR: Güneş Sigorta’nın yüzde 80 bedelli sermaye arttırımında kullanılmayan yeni pay alma hakları 18 ve 21 Kasım’da Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da satışa sunulacakmış. Sözkonusu satışa sunulacak payların toplam nominal değeri ise 43.544.193,547 TL imiş.

KORDS:  Kordsa; yüzde 100 bağlı ortaklığı Interkordsa GmbH’ nin satışını tamamlamış ve satış işlemiyle alakalı olarak değer düşüklüğü ayırdığı için ek bir zarar oluşmamış.

SASA: Sasa Polyester, elyaf kapasitesini 2019 yılına kadar yıllık 160 bin tondan 510 bin tona yükseltecek proje finansmanı için Yapı Kredi’den 53 milyon Euro’su  Yurtdışı İhracat Kredi Kurumu kredisi olmak üzere toplamda 77 milyon Euro kredi almış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top