BORSA

17 Ekim Günün önemli şirket haberleri

17 Ekim Günün önemli şirket haberlerinde Cuma seans kapanışından itibaren Borsa İstanbul’a kote olan şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamaları bulacaksınız.

EKGYO: Emlak Konut, Eylül ayına ait satış verilerini yayınladı. Bu bağlamda; Eylül ayı içerisinde ön satışlar dahil toplamda 534 adet bağımsız bölüm 443,16 milyon TL’ye satılmış. Böylelikle Ocak-Eylül arası toplamda 5.833 adet bağımsız bölüm 4,17 milyar TL’ye satılmış. Ayrıca Eylül ayında yabancılara 434 adet bağımsız bölüm 278,98 milyon TL’ye satılmış.

 

 

OLMIP:  Olmuksa; Antalya’daki 32.989 metrekarelik fabrikasını ve arsasını toplamda 11 milyon TL’ye Birleşik Dağıtım Pazarlama’ya satmış. Sözkonusu gayrimenkullerin değerleme raporuna göre değerleri 11,4 milyon TL imiş. Satış bedelinin 4 milyon TL’sinin nakit, kalan 7 milyon TL’sinin ise; Nisan 2017’de tahsil edilmesi için Banka Teminat mektubu şeklinde alındığını belirtmiş.

OYLUM: Oylum Sınai Yatırımlar, Bracknor Capital Ltd. ile yürüttüğü stratejik ortaklık görüşmelerinde nihai anlaşma üzerinde müzakerelerin devam ettiğini ve yatırımın tahsisli sermaye arttımı şeklinde olmasının planlandığını belirtmiş. Oylum, Bracknor’ın 3 yıllık bir yatırım süresi planladığını söylemiş.

 

PETKM: Petkim’in ana ortağı Socar Turkey Enerji A.Ş.; 20 Mayıs 2016’da MKK’ya başvurarak Borsada işlem görür statüye kavuşturduğu Petkim hisselerinden bir kısmını Ekim ayı içerisinde satmayı düşündüğünü Borsa’ya bildirmiş.

SISE: Şişe Cam’ın bağlı ortaklığı Paşabahe Cam’a ait olan Mersin fabrikasının 14 Kasım itibariyle kapatılmasına karar verilmiş. Kararın alınmasındaki ana neden ise, sözkonusu işletmenin teknik ve ekonomik ömrünü tamamlaması olarak belirtilmiş.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top