BORSA

16 Kasım Günün önemli şirket haberleri

16 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında halka açık şirketlerin 15 Kasım Salı günü seans kapanışından sonra KAP’a göndermiş oldukları açıklamaları bulacaksınız.

ADEL: Adel Kalemcilik ile Türkiye Ağaç ve Kağıt San. İşverenleri ve İşçileri Sendikası arasında Toplu-İş Sözleşmesi görüşmeleri başlamış.

AKGUV: Akdeniz Güvenlik bugün 1 TL nominal değerli hisse başına yüzde 17,10 brüt ( 0,1709677 TL ) temettü verdi. Hissenin teorik fiyatı 2,609 TL olacak.

AKSGY: Sermaye Piyasası Kurulu’nun onaylamış olduğu metin üzerinden Saf GYO ile Akiş GYO birleşmesiyle alakalı olarak Ayrılma Hakkı kullanacak Akiş GYO  pay sahipleri paylarını Akiş GYO şirketin, Saf GYO pay sahipleri de Saf GYO şirketine Genel Kurul Toplantı tarihlerini takip eden 6 gün içinde satarak ortaklıktan çıkabileceklermiş.

DESA:  Desa verimlilik açısından Kocaeli Burda AVM Desa şubesini kapatıyormuş.

DMISH ( IDAS ): Dmish dekorasyon ile Teksal Tektil Sanayi arasında 15 Kasım 2016 tarihinde toplu satış sözleşmesi imzalanmış. Sözkonusu sözleşmeye göre; Teksal firmasının temin ettiği, Dmish’e özel İDAŞ markalı yatak, baza, başlık ve ev tekstilinin yurtiçi ve dışında otel, tatilköy, yurt, bakım evi, hastahane, şantiye, askeri tesis ve diğer yerlerde toplu satışı yapılacakmış.

KCHOL: S&P Koç Holding’in kredi notunu BBB- ( yatırım yapılabilir ) seviyede tutarak kısa vadeli kredi notunu A-3 ‘te  tutmuş ve kredi notu görünümünü negatiften  durağana olarak revize etmiş.

TCELL:  Turkcell  27 Temmuz 2016 tarihli geri alım kararı kapsamında, 15 Kasım’da 5 milyon dolarlık Eurobond’unu 4.840.305,56 USD bedelle geri almış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top