BORSA

15 Aralık Günün önemli şirket haberleri

15 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında 14 Aralık seans kapanışından itibaren halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderdikleri açıklamaları bulacaksınız.

ANELE: Anel Elektrik, Oğuz Bayazıt Mühendislik’in ana yüklenici olduğu Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürlük elektrik işlerini 7,1 milyon TL + KDV ile aldığını belirtmiş. Sözkonusu işler 2017 ilk çeyreğinde bitirilecekmiş. Şirket ayrıca, 14 Aralık itibariyle almış olduğu işlerin tutarının 525 milyon dolar olduğunu ve bu işlerin yüzde 2,3’ünün yurtiçinde, gerikalan yüzde 97,7’sinin yurtdışında olduğunu söylemiş.

BSENR: Bis Enerji, TRSBISEA1611 ISIN kodlu 16.12.2016 itfa tarihli toplam 30 milyon TL nominallik tahvillerini yapılandırmak için yatırımcılarıyla mutabakata varmış.

CEMTS: Çemtaş Çelik Makina, sahibi olduğu Bursa Çimento ( BUCIM ) hisselerinin satışına karar vermiş ve aynı zamanda  yüzde 22,5’ine sahip olduğu RODA A.Ş.’nin  gayrimenkul ve makina parkının piyasa değerinin tespiti için TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’ne değerleme yaptırılmıştı. Sözkonusu raporda;Roda Liman Depolama ve Lojistik İşletmeleri A.Ş.’ nin indirgenmiş nakit akım yöntemine ( İNA ) göre girişim değeri 83.080.000 ABD doları, özkaynak değeri 75.348.000 ABD doları , benzer şirket çarpanı yaklaşımı yöntemine göre toplam girişim değeri 57.396.000 ABD doları, Özkaynak değeri 49.664.000 ABD doları ve net aktif değerleme yöntemine ( NAD ) göre toplam şirket özkaynak değeri 57.075.000 ABD doları olarak bulunmuş olup; Çemtaş’ın yakın gelecekte finansal ihtiyacının olmaması ve Şirket performansının beklenenden iyi gerçekleşmesi üzerine Roda Liman’ın satışına ilişkin herhangi bir karar alınmayacağı belirtilmiş.

Ancak Çemtaş, sahibi olduğu BUCIM hisselerinin satışıyla alakalı olarak işlem hacmi yüksek kurumlar ile komisyon oranları konusunda görüşerek 31 Aralık 2016’ya kadar uygun piyasa şartları ve en iyi fiyat oralaması ile satış için , Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Murahhas Üye M. Cüneyt PEKMAN, Yönetim Kurulu Üyesi H. Nalan TÜZEL ve Genel Müdür Nuri ÖZDEMİREL’ e  yetki verildiği halde satışın piyasa şartları nedeniyle gerçekleşmediğinden bahse konu satış işleminden vazgeçtiklerini açıklamış.

INFO: Info Yatırım, V Plaza’da 8. ve  çatı katını aylık 40 bin TL’ye kiralamış.Genel Müdürlüğü’nü buraya taşıyacakmış. Kurum ayrıca, Kasım 2016 vergi dönemi için 27.677,26 TL ‘lik BSMV’nin iptali için dava açmış.

METRO: Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding, TMSF’deki Koza İpek Holding’in tamamını satınalma konusunda çalışmaların devam ettiğini bildirmiş.

SEKFK: Şeker Finansal Kiralama’nın takipteki firmalarından Ufuklar Sağlık Hiz. Tic. A.Ş.  ile 4,6 milyon TL’lik ödeme için 14 Aralık’ta protokol imzalanmış, ilk ödeme 20 Aralık’taymış.

ULUSE: Ulusoy Elektrik bugün 1 TL nominal değerli hisse başına 0,172 TL brüt temettü verdi, hissenin teorik fiyatı 7,668 TL olarak hesaplanmış.

ZOREN: Zorlu Enerji, Osmangazi Elektrik  Dağıtım A.Ş. ( OEDAŞ ) ‘nin tamamının  Zorlu Enerji’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı Zorlu Osmangazi Enerji San. ve Tic. A.Ş.’ne devrine EPDK’nın onay verdiğini iletmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top