14 Ekim Günün önemli şirket haberleri

14 Ekim Günün önemli şirket haberlerinde; Borsa İstanbul'a kote halka açık şirketlerin 13 Ekim seans kapanışından itibaren Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) gönderdikleri açıklamaları bulacaksınız..

14 Ekim Günün önemli şirket haberleri
14 Ekim Günün önemli şirket haberleri admin
ADESE: Adese Yönetim Kurulu, Konya'daki bir mağazasının adresini değiştirmiş ( Çimenlik Şubesi )  ve Musalla Bağları şubesini de verimlilik kapsamında 24 Ekim tarihinde kapatacakmış. COMDO:  Componenta Dökümcülük; 2010 yılına ait vergi denetimi sonucunda  Şirkete kesilmiş olan ve tebliğ edilen 557,056.12 TL Vergi Aslı ve 835,584.18 TL Vergi Cezası'nı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 Sayılı Kanun uyarınca yeniden yapılandırmak amacıyla 12 Ekim tarihinde başvuru yapmış. EKGYO: Emlak Konut, Maslak 1453 projesiyle ilgili olarak İmar Planı değişikliğinin yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle; TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi ve TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nde  açmış olduğu  2016/685 Esas sayılı dosyası ile, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeleri Hakkı Sağlam, İsa Öztürk, Hüseyin Sağ ve Özgür Aydın'ın İstanbul 10. İdare Mahkemesi'nde açmış olduğu  2016/1026 Esas sayılı dosyalarda; İstanbul 4. İdare Mahkemesi görevsizlik nedeniyle dosyayı Danıştay'a gönderme kararı almış. İstanbul 10. İdare Mahkemesi ise yürütmenin durdurulmasına yönelik talebi reddetmiş. Dava süreçleri devam ediyormuş Emlak Konut davalılar yanında müdahil olma talebinde bulunmuş. FBBNK: Fibabanka Karatay- Konya adresinde Konya Mevlana Şubesi isimli şubesini açmış. . GUBRF:  Gübre Fabrikaları 29 Aralık 2015 tarihinde bildirmiş olduğu ; Bilecik Söğüt Kızılsaray Köyü'ndeki maden sahası işletme ruhsat devirlerinin iptali  ve Gübre Fabrikaları adına tesciline ve maden işletme sahalarının davalısı Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin tahliyesi ve Gübre Fabrikaları'na teslimine yönelik olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü nezdinde davaya ilişkin olarak; Koza Altın'ın TMSF'ye devri sonrasında yukarıda yazan tüm işlemlerle ilgili olarak TMSF'den talepte bulunmuş. Ayrıca Koza Altın ile ilgili davası da devam ediyormuş. TGSAS:  TGS Dış Ticaret; daha önceden SPK'dan izin almış ve 29 Aralık 2015'te KAP'tan duyurmuş olduğu 40 milyon TL tutarı aşmayacak şekilde maksimum 2 yıl vadeli borçlanma aracı ihraç tavanını, SPK onayıyla  iptal etmiş. TTKOM:  Türk Telekom hissedarlarından Ojer Telekomünikasyon A.Ş. ( OTAŞ )  hakkında borçlarını ödemediği konusunda basında yeralan haberlere istinaden, Türk Telekom  Şirketin günlük faaliyetleri, taahhüt ve yükümlülüklerine bir etkisinin olmadığını açıklamış. Türk Telekom'un OTAŞ'ın alacaklılarına borcunu ödeyememesi durumunda, konunun Türk Telekom'a yansımayacağını ( mütekabil temerrüt = cross-default )  belirterek; OTAŞ'ın Telekom'un hiçbir finansman sözleşmesinde garantörlüğünün bulunmadığını bildirmiş. Ayrıca Türk Telekom tarafında OTAŞ lehine verilen de teminat ya da rehin yokmuş.    
BIST Şirket Haberleri Borsa haberleri Borsa şirket haberleri Günün önemli şirket haberleri KAP Haberleri KAP Şirket Haberleri Şirket Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?