BORSA

14 Aralık Günün önemli şirket haberleri

14 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında 13 Aralık seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamaları bulacaksınız.

ENKAI: Enka İnşaat bugün 1 TL nominal değerli pay başına  0,033 TL brüt ( yüzde 3,30 ) temettü verdi. Enka’nın teorik fiyatı 4,977 TL olarak hesaplanmış.

ODAS: Odaş Enerji, backlog yani halihazırda devam eden iş tutarının 13 Aralık 2016 itibariyle 81.574.190 TL+KDV tutarında olduğunu söylemiş.Backlog’un sözleşmede üstlenilen işler + ek iş alımları’ndan hakedişleri işverence onaylanmış tutarların çıkarılması yolu ile hesaplandığını belirtmiş.

YATAS: Yataş Yatak San. Melikgazi-Kayseri’deki dublex meskenin, kredi kullanmak üzere,  T. İş Bankası Kayseri Ticari Şubesi’ne 3 milyon TL bedelle ipotek verileceğini  bildirmiş.
Ayrıca, Mamak -Ankara’daki Kagir işyerinin de aynı şube lehine 10 milyon TL bedelle ipotek verileceğini ve karşılığında kredi kullanımının planlandığını belirten Yataş, her iki işlemin de SPKnu’na göre Önemli Nitelikteki İşlem kapsamına girmediğini açıklamış.

ZOREN: Zorlu Enerji’nin  %100 oranında bağlı ortaklığı Zorlu Doğal Elektrik Üretim A.Ş.’nin, Denizli ve Aydın il sınırındaki Karataş mevkiinde kurmakta olduğu Kızıldere III Jeotermal Enerji Santrali yatırımı için finansman sağlanması amacıyla bankalar ve finansal kuruluşlarla görüşülmekteymiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top