BORSA

13 Ekim Günün önemli şirket haberleri

13 Ekim Günün önemli şirket haberlerinde, Borsa İstanbul’a kote halka açık şirketlerin 12 Ekim seans kapanışından itibaren KAP’a gönderdikleri açıklamaları bulacaksınız.

ARCLK: Arçelik Yönetim Kurulu’nun 11 Ekim tarihinde almış olduğu ve Şirket’in daha verimli ve etkin şekilde çalışabilmesi amacıyla Ar-Ge faaliyetleri dışında kalan yurtiçi faaliyetlerinin ( bayi yönetimi, reklam ve sponsorluk faaliyetleri, envanter ve stok yönetimi, lojistik yönetimi, garanti hizmetleri yönetimi ile montaj ve servis hizmetleri ) işletme bütünlüğü bozulmayacak şekilde kül halinde kısmi bölünme yolu ile Arçelik’in yüzde 100 bağlı ortaklığı  olacak ve yeni kurulacak olan Arçelik Pazarlama A.Ş.’ye devri konusunda duyuru metninin onayı için SPK’ya başvurulmuş.

 

BMEKS: Bimeks ile Vodafone arasında satış ve pazarlama konusunda işbirliği anlaşması imzalanmış. Sözkonusu anlaşmayla birlikte; Bimeks mağazalarında Vodafone ürünlerinin satış ve pazarlaması, abonelik işlemleri, Sanal CepLira yüklemesi, CepLira Yükleme Kart satışı ve mobil telefon/tablet satışı yapılacakmış.

DOHOL:  Doğan Holding; Motosiklet pazarlama şirketi Trend Motosiklet’in yüzde 75 hissesini kuruluş itibariyle almış. Şirketin sermayesi 50 bin TL.

MAKTK:  Makina Takım hakkında basında yeni tesis yatırımı konusunda çıkan haberlere istinaden Şirket, gönderdiği KAP açıklamasında; sözkonusu yatırımın 2016 yılında yeni üretim yerlerinde yaptıkları 1,2  milyon Euro’luk ve yapacakları 500 bin Euro’luk toplamda 1,7 milyon Euro’luk makina ve tezgah yatırımları olduğunu söylemiş.

TCELL:  Turkcell, medyada yeralan ve  Süper Lig naklen yayın ihalesi ile ilgilendiklerine dair çıkan haber konusunda, ihale şartnamesi ilan edilince, koşulların uygun olması halinde ihaleye katılmayı değerlendireceklerini belirtmiş.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top