BORSA

10 Şubat Günün önemli şirket haberleri

10 Şubat Günün önemli şirket haberleri arasında 09 Şubat seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderdikleri açıklamalar yer almaktadır.

ERSU: Ersu Gıda’ya Adana Ekspres Umumi Nakliyat ‘ın açmış olduğu davada karar Yargıtay tarafından onanmış ve 1.418.946,12 TL  Adana Ekpres’e Ersu Gıda tarafından ödenmiş.

METRO: Metro Ticari ve Mali Yatırımlar’ın  %100 bağlı ortaklığı olan Metro Turizm Seyahat’in paylarının halka arz edilmesi çalışmalarına yeniden başlanacakmış.

KIPA, MGROS: Migros Ticaret’in Tesco Kipa’nın yüzde 95,50’lik payını almasına Rekabet Kurulu’ndan onay çıkmış. Rekabet Kurulu,  bu süreçte10 ilçede yatay yoğunlaşma ve ayrıca Anadolu Endüstri Holding’in iştiraki Anadolu Efes’in bira pazarında hakim durumunu güçlendirme konularını incelemiş ve Migros bu konularla ilgili taahhüt vermiş. Kipa ile ilgili olarak hisse devri 01 Mart’ta yapılacakmış.

ULAS: Ulaşlar Turizm, 2017 yılı için bağış üst sonorono 150 bin TL olarak belirlemiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top