BORSA

10 Kasım günün önemli şirket haberleri

10 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında 09 Kasım seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamalar yeralmaktadır.

AKGRT, SAHOL: Sabancı Holding, Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan iştiraki Aksigorta’nın sermayesinin yüzde 2’sine kadar hisselerini 1 yıl içerisinde Borsa’dan satın almak üzere Zafer KURTUL ve Haluk DİNÇER’e yetki vermiş.
Ayrıca, Sabancı Holding’in Aksigorta’daki ortağı Ageas Insurance da aynı şekilde Aksigorta hissesi alacakmış. Sözkonusu alımlar Ak Yatırım tarafından yapılacakmış.

ANSA: Ansa Yatırım Holding, Engarati Gayrimenkul Danışmanlık isimli firmaya yüzde 90 oranında ( 45 bin TL ) ile kurucu ortak olacakmış. Ayrıca Ansa Yatırım, Parati Basım ve İletişim San.Tic. A.Ş.’ye  510 bin TL bedelle , yüzde 51 oranında iştirak etmekten vazgeçmiş.

GSDDE: GSD Denizcilik, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri kapsamında; kendi borcu ve grup şirketlerinin borcuna karşılık verilen teminatların 30 Eylül 2016 tarihli bilançodaki aktif toplamına oranının yüzde 46,14 olduğunu açıklamış.

KRATL:  Karakaş Atlatis, Haziran 2016’da 159 olan personel sayısının 09 Kasım itibariyle 109’a düştüğünü açıklamış.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top