BORSA

09 Kasım Günün önemli şirket haberleri

09 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında 08 Kasım seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin KAP’a yapmış oldukları açıklamaları bulacaksınız.

ALARK: Alarko Holding bağlı ortaklığı Attaş Alarko Turistik Tesisler A.Ş.’nin KKTC Yeni Erenköy – İskele Bölgesi’nde inşa edeceği otel ve tatil köyü projesi için 08 Kasım’da İnşaat Ruhsatı alınmış.  1.272 yatak kapasiteli tesisin inşaatının 2019’da tamamlanması planlanıyormuş.

DOAS: Doğuş Oto,  yüzde 49’la ortaklığı bulunan ve faaliyetleri durdurulmuş olan Meiller Doğuş Damper’le ilgili olarak yeni bir gelişmenin olmadığını ancak Meiller marka distribütörlük faaliyetlerinin devam ettiğini bildirmiş.

ISCTR: Standard and Poors İş bankası’nın görünümünü Negatif’ten Durağan’a çekerken;  Uzun Vadeli Ulusal Notunu ise trAA-‘den trAA’ya yükseltmiş.

NETAS: Sonatrach ihalesiyle ilgili yeni bir gelişmenin olmadığını; ihaleyi kazandıktan sonraki sözleşme görüşmelerinin devam ettiğini bildirmiş.

TCHOL: Tacirler Yatırım Holding’teki Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin sahip olduğu B Grubu 1.055.715 adet payların bedelini Smart İnvest Tacirler Yatırım’a ödeyerek satınalmış. Ayrıca Tacirler Yatırım’ın sahip olduğu
B Tipi 4.288.632 adet pay da Smart İnvest A.Ş.’ne 08 Kasım’da devredilmiş. Tacirler Yatırım Holding kurucu ortaklarından İsmet YAZICI’nın , Murat TACİR’in , Ahmet TACİR ve Mustafa İLERİ’nin 500 adet B grubu payları  da Smart İnvest Enerji Yatırımları San. Tic A.Ş.’ye 09 Kasım itibariyle devredilmiş.

YKBNK: Uluslararası derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, Türkiye’nin kredi notu görünümünü negatiften durağana yükseltmesi sebebiyle Yapı Kredi’nin de not görünümünü “Negatif”ten “Durağan”a yükselterek; uzun vadeli ulusal notunu  da trAA-‘den trAA’ya çekmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top