BORSA

09 Aralık Günün önemli şirket haberleri

09 Aralık günün önemli şirket haberleri arasında 08 Aralık seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamalar yeralmaktadır.

AKSA: Aksa Akrilik; Dow Europe DowAksa Advanced Composites arasında imzalanan sermayeye iştirak sözleşmesi ilave sermaye fonlaması maddesine dayanarak; Dowaksa’ya 5milyon dolarlık sermaye ödemesi yapacağını bildirmiş.

HLGYO: Halk GYO; İstanbul Uluslararası Finans Merkeizi projesinde ana yüklenicinin KDV hariç 751,5 milyon TL ile en düşük fiyatı veren YDA İnşaat’ın olduğunu söylemiş.

ISCTR: İş Bankası, takipteki kredilerinden 403,3 milyon TL’lik kısmının 34,5 milyon TL bedelle Final Varlık Yönetim A.Ş. ile Sümer Varlık Yönetim A.Ş.’ye satıldığını açıklamış.

KOZAL: Koza Altın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun ( SPK ); grup şirketleri olan İpek Enerji, Koza Anadolu ve Koza Altun’a vermiş olduğu idari para cezalarının, Kabahatler Kanunu 17/6 bendi uyarınca, 3/4 indirimli ödeme hakkından yararlanılarak toplamda 3.1 milyon TL olarak ödendiğini bildirmiş.

PRKME: Park Madencilik Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Kaygusuz’un görevinden ayrılma talebi üzerine yerine Ciner Enerji ve Madencilik Grubu Başkanlığı Maden İşleri Genel Müdürü olan Salih Selim ŞENKAL’ın atanmasına karar verilmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top