BORSA

07 Şubat Günün önemli şirket haberleri

07 Şubat Günün önemli şirket haberleri arasında 06 Şubat seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderdikleri açıklamalar bulunmaktadır.

AKSEN: Aksa Enerji, Şırnak İdil akaryakıt santralinin lisansının Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na yaptıkları başvuru sonucu iptal edildiğini bildirmiş. Şirket, santral ekipmanlarının Afrika’daki yapımı devam eden santrallerinde kullanılacağını daha önce KAP’a açıklamıştı.

AKSGY:  Akiş GYO, TOKİ Bulgurlu Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi  ihalesine katılmaya karar vermiş.

 

ALYAG, ARTI: Artı Yatırım Holding, sahibi olduğu 5.725.156,69 TL nominal değerli 572.515.669 adet Altınyağ hisselerni 31 Aralık 2016 tarihli finansal tabloların baz alınarak Mehmed Nureddin Çevik’e devredilmesine karar vermiş.

 

BIMAS: Bim A.Ş. İran pazarındaki yatırım potansiyeli ve fırsatları araştırmak için çalışmalara başlamış.

BJKAS: Beşiktaş ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.; 2014-2015 sezonunda başlayan forma göğüs reklamı ( ana sponsorluk ) anlaşmasında yeralan uzatma opsiyonunu kullanarak önümüzdeki 2 sezon için 10 milyon dolar + KDV ‘lik sözleşme imzalamış.

CUSAN: Çuhadaroğlu San., halka arz izahnamesinde belirtmiş olduğu ve Şirket sermayesinin yüzde 25’ine karşılık gelen 4.625.000 TL nominal değerli satışa hazır beklettikleri paylara ilişkin olarak sürenin 05 Şubat’ta dolduğunu ve satış yapılmadığını belirterek sözkonusu payların iptal edildiğini bildirmiş.

DENCM: Denizli Cam’da Genel Müdürlüğe vekâlet eden Ersan TOKMAK, asaleten aynı göreve atanmış.

HALKB: Halk Bankası, Özelleştirme İdaresi’nin elindeki Banka’nın sermayesinde yüzde 51,11’lik payın özelleştirme kapsamından çıkartılarak Türkiye Varlık Fonu’na devredildiğini ve sözkonusu fonu yöneten Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş.’nin kamu kuruluşu olduğundan, banka açısından devlet sahipliğinin değişmediğini açıklamış.

IDGYO: İdealist GYO, dün açıkladığı TOKİ Bulgurlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesine  Alp Karasar İnşaat A.Ş. ile iş ortaklığı kurarak katılma konusuna, yeterli kriterlerin sağlanmadığı için katılmaktan vazgeçtiklerini açıklamış.

INFO: İnfo Yatırım Beşiktaş’ta irtibat bürosu açma iznini SPK’dan almış.

ISGYO: İş GYO portföyündeki İş Kuleleri Kule 3’ün kiralanması için muhtelif kiracılarla görüşmelere devam ediyormuş.

KOMHL: Kombassan Holding, grup şirketlerinden Komgıda Kombassan Gıda İhtiyaç Maddeleri ve Petrol Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.’nin ünvanının Golda Gıda San. ve Tic. A.Ş. olarak değiştirildiğini bildirmiş.

KRATL: Borsa İstanbul Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler hissesi hakkında, şirketin üretim ve ticari faaliyetlerinin fiilen durması, alacak tahsilatında sıkıntılar yaşaması, satılan malların önemli ölçüde iade edilmesi, Şirket’in borçlarını ödeyemeyip icra takiplerinin önemli tutarlara ulaşması, personellerinin işten çıkarılması, v.s. nedenlerle 07 Şubat itibariyle Kottan çıkarılmasına karar verildiğini açıklamış.

SRVGY: Servet GYO ortaklarından Avni Çeli, sahibi olduğu halka açık  1.950 adet B grubu hisseyi Yine Şirket ortağı Nuran Çelik’e ait halka açık olmayan 1.950 adet B grubu hisseyle değiştirmiş.  Sözkonusu işlem Şirket’in ortaklık yapısını değiştirmemiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top