BORSA

07 Aralık Günün önemli şirket haberleri

07 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında; 06 Aralık seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin KAP’a göndermiş oldukları açıklamaları bulacaksınız.

ANSA: Ansa Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu’nun kiracı ile kiralayan arasında garantörlük projesi kapsamında; Ansa Yatırım Holding bağlı ortaklığı Engaranti Gayrimenkul Danışmanlık ile Denizbank arasında işbirliği yapılmış ve garantör sistemine Çerkezköy Corner Park AVM dışında Çanakkale Troypark AVM de katılmış. Sözkonusu sistemde; Engaranti çatısı altında kiracı ile kiralayan arasında garantör olarak hem mülk sahibi hem de kiracının korunacağı bir yapı olacak ve mülk sahibi açısından kontrat dahilindeki sürede kiranın peşin ödenmesi ve sigortalanması konusunda aracı olacak. Garantörlük sistemi konusunda 05 Ocak 2017’de  ayrıca bir basın toplantısı yapılacak ve detaylı bilgi verilecek.

Ansa Yatırım ayrıca, bağlı ortaklığı Engaranti Gayrimenkul Danışmanlık’ın bir kısım hisselerinin satışı için potansiyel alıcılarla görüşmek için Mine TOZLU’yu görevlendirmiş.

BAGFS: Bağfaş gübre, Ukrayna ve Yunanistan’dan toplam 3.020 tonluk ve  402,5 bin dolarlık CAN ve AS gübre siparişi almış. Siparişler Aralık ayında tamamlanacakmış.

BSENR: Bis Enerji ve SGM Enerji;  Halk Bankası’ndaki mevcut kredileri için yeniden yapılandırma aşamasında sona gelindiğini ve protololün birkaç gün içinde imzalanacağını bildirmiş.

EMKEL: Emek Elektrik; Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu 7,7 milyon Euro’luk ihaleden payna düşen 1,76 milyon Euro’luk kısmı için bugün ( 07 Aralık 2016 ) sözleşme imzalamış.

MMCAS: MMCAS Sanayi veYatırımlar, ayrılma hakkı kullanım fiyatının 0,63 TL olduğunu ve eğer ayrılma hakkı kullanımı yapacak hissedarlara ödenecek meblağın 252 bin TL’yi aşması halinde Genel Kurul’da onaylansa da işlemin gerçekleşmeyeceğini açıklamış.

TSKB: Türkiye Sınai Kalkınma Bankası;  Fransız Kalkınma Ajansı’ndan ( AFD )100 milyon Euro’luk kredi almış ve sözleşmeyi bugün ( 07 Aralık 2016 ) imzalamış. Sözkonusu kredi; firmaların iş sağlığı ve güvenliği yatırımları ve cinsiyet eşitliğini gözeterek kadınların istihdama katılmasını destekleyen firmalara kulladırılacakmış.

TUCLK: Tuğçelik Alüminyum, Vestel Beyaz Eşya’nın Manisa’daki fabrikasına parça üretimi yapacakmış.

ZOREN: Zorlu Enerji’nin %99,7 oranında bağlı ortaklığı  Zorlu Solar Pakistan’ın, Punjab’da geliştirmek üzere  100 MW’lık güneş enerji santrali projesi için yaptığı önlisans başvurusunu Punjab Power Development Board kabul etmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top