07 Aralık Günün önemli şirket haberleri

07 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında; 06 Aralık seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin KAP'a göndermiş oldukları açıklamaları bulacaksınız.

07 Aralık Günün önemli şirket haberleri
07 Aralık Günün önemli şirket haberleri admin
ANSA: Ansa Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu'nun kiracı ile kiralayan arasında garantörlük projesi kapsamında; Ansa Yatırım Holding bağlı ortaklığı Engaranti Gayrimenkul Danışmanlık ile Denizbank arasında işbirliği yapılmış ve garantör sistemine Çerkezköy Corner Park AVM dışında Çanakkale Troypark AVM de katılmış. Sözkonusu sistemde; Engaranti çatısı altında kiracı ile kiralayan arasında garantör olarak hem mülk sahibi hem de kiracının korunacağı bir yapı olacak ve mülk sahibi açısından kontrat dahilindeki sürede kiranın peşin ödenmesi ve sigortalanması konusunda aracı olacak. Garantörlük sistemi konusunda 05 Ocak 2017'de  ayrıca bir basın toplantısı yapılacak ve detaylı bilgi verilecek. Ansa Yatırım ayrıca, bağlı ortaklığı Engaranti Gayrimenkul Danışmanlık'ın bir kısım hisselerinin satışı için potansiyel alıcılarla görüşmek için Mine TOZLU'yu görevlendirmiş. BAGFS: Bağfaş gübre, Ukrayna ve Yunanistan'dan toplam 3.020 tonluk ve  402,5 bin dolarlık CAN ve AS gübre siparişi almış. Siparişler Aralık ayında tamamlanacakmış. BSENR: Bis Enerji ve SGM Enerji;  Halk Bankası'ndaki mevcut kredileri için yeniden yapılandırma aşamasında sona gelindiğini ve protololün birkaç gün içinde imzalanacağını bildirmiş. EMKEL: Emek Elektrik; Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü'nün açmış olduğu 7,7 milyon Euro'luk ihaleden payna düşen 1,76 milyon Euro'luk kısmı için bugün ( 07 Aralık 2016 ) sözleşme imzalamış. MMCAS: MMCAS Sanayi veYatırımlar, ayrılma hakkı kullanım fiyatının 0,63 TL olduğunu ve eğer ayrılma hakkı kullanımı yapacak hissedarlara ödenecek meblağın 252 bin TL'yi aşması halinde Genel Kurul'da onaylansa da işlemin gerçekleşmeyeceğini açıklamış. TSKB: Türkiye Sınai Kalkınma Bankası;  Fransız Kalkınma Ajansı'ndan ( AFD )100 milyon Euro'luk kredi almış ve sözleşmeyi bugün ( 07 Aralık 2016 ) imzalamış. Sözkonusu kredi; firmaların iş sağlığı ve güvenliği yatırımları ve cinsiyet eşitliğini gözeterek kadınların istihdama katılmasını destekleyen firmalara kulladırılacakmış. TUCLK: Tuğçelik Alüminyum, Vestel Beyaz Eşya'nın Manisa'daki fabrikasına parça üretimi yapacakmış. ZOREN: Zorlu Enerji'nin %99,7 oranında bağlı ortaklığı  Zorlu Solar Pakistan'ın, Punjab'da geliştirmek üzere  100 MW'lık güneş enerji santrali projesi için yaptığı önlisans başvurusunu Punjab Power Development Board kabul etmiş.
BIST Şirket Haberleri Borsa şirket haberleri Günün önemli şirket haberleri KAP Şirket Haberleri ÖneÇıkanlar Şirket Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?