BORSA

06 Şubat Günün önemli şirket haberleri

06 Şubat Günün önemli şirket haberleri arasında 03 Şubat seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptıkları açıklamalar bulunmaktadır.

AVGYO: Avrasya GYO, Batum- Gürcistan’daki Metro Atlas Georga A.Ş.’nin yaptığı Metrocity inşaatından satın aldığı 2-3-4. katlardan 2. katı 1.343.783,20 USD bedelle  yüzde 100 bağlı ortaklığı Metro Avrasya Gürcistan Gayrimenkul Yatırım’a; 3. katı  1.368.852 USD  ve 4. katı 1.396.226 USD  bedelle devredilmesi işleminde Liudmila Zinhenko değerleme firması toplam olarak 5.872,000 USD değer biçmiş ancak Doların TL karşısındaki hızlı değer artışı nedeniyle satışı 4.108.861,20 USD bedelle yapılmış ve bu satış işleminden 3.785.600 TL kâr elde edilmiş.

BRKO: Birko Birleşik Koyunlular Mensucat, sermaye artırım sürecinin halen SPK onayında olması nedeniyle banka kredilerinin yeniden yapılandırılmasına karar vermiş.

IDGYO: İdealist GYO,  TOKİ Bulgurlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhalesine Alp Karasar İnşaat ile iş ortaklığı yaparak katılacakmış.

OYLUM: Oylum Sınai Yatırımlar’a 25 milyon TL’lik kaynak sağlayan Bracknor Fund ile ilgili ek açıklama göndererek, Şirket hakim ortaklarının sahip oldukları payları Bracknor’a teminat olarak verdiklerini, dolayısıyla satmadıklarını; ancak Bracknor’ın bu hisseleri satmak ya da tekrar teminata o konu etmek vb gibi işlemlerde Oylum’un herhangi bir müdahalesi olmayacakmış. Şirket, almış oldukları kaynağı tahsisli sermaye artırımı yaparak geri ödeyecek ve sözkonusu hisseleri geri alacakmış.
SAYAS: Say Reklam, Mercedes Benz’in Kurumsal Kimlik Yenileme Projesi ( MB Black Projesi ) konusuna ilişkin olarak KAP’a açıklama göndermiş. Şirket sözkonusu açıklamayı, içsel bilginin ertelenmesi yönünde SPK kararına istinaden ertelediğini belirtmiş.

MB Black Projesi kapsamında  Say Reklam, Daimler AG’den  Sulh Anlaşması yoluyla, 2016 yılı 3. çeyrek sonunda 1,5 milyon Euro  tazminat tahsili yaptığını, 4.çeyrekte 134.000 Euro+ KDV lojistik hizmet ödemesi aldığını, 110.000 Euro tazminat ödemesinin  faturaya çevrildiğini ve Mercedes Benz bayilerinin iptal ettikleri bazı siparişlerden dolayı 840.000 Euro avans geri ödemesini Daimler AG tarafından üstlenildiğini bildirmiş.

 

SRVGY: Servet GYO, iştiraki Deks Yatırım’ın bağlı ortaklığı Almanya’da mukim Oswe Real Estate GmbH’deki hisselerini satmak üzere potansiyel alıcılarla görüşmeye başlamış.

TTKOM: Türk Telekom Genel Müdür Danışmanı olarak İç Denetim Başkanı Dr. Nazif Burca’yı atamış. İç Denetim Başkanı olarak da Finansal Kontrol Direktörü Yavuz Türkmen atanmış.

TUCLK: Tuğçelik Alüminyum, Vestel’le çamaşır makinesi kasnak parçası üretimi için ön seri sipariş almış ve ilk etapta 2 bin adet kasnak parçası üretecekmiş. Yıldız parçaları içinse numune çalışmaları devam ediyormuş, en kısa sürede seri üretime geçeceklermiş.

ULKER: Ülker, Yıldız Holding’le beraber Kazakistan’da mukim Hamle Company’yi almak için görüşmelerin devam ettiğini bildirmiş.

ULUUN:  Ulusoy Un, Birleşmiş Milletler’in  World Food Programme( WFP )  kapsamında açtığı Buğday Unu ihalesinin 528 bin dolarlık kısmını kazandığını ve sözkonusu siparişi 15 Mart 2017’ye kadar Irak’a teslim edeceğini bildirmiş. Şirket ayrıca EBRD ( Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ) kaynaklı olmak üzere proje finansmanı için  TSKB’den 2 yıl vadeli 6 milyon Euro’luk kredi kullanacakmış. an miktar 15.03.2017 tarihine kadar Irak’a teslim edilecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top