BORSA

05 Aralık Günün önemli şirket haberleri

05 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında, 02 Aralık seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) bildirdikleri açıklamaları bulacaksınız.

BNTAS: Bantaş Bandırma Ambalaj, Bandırma’daki gayrimenkulleri,  kutu fabrikasındaki  ve metal ofset baskı fabrikasındaki makine-tesis ve demirbaşları ile taşıt araçlarını değerlemek amaçlı Dünya Grup Gayrimenkul ile sözleşme imzalamış.

BRKO: Birko Birleşik Koyunlular Mensucat, Borsa İstanbul tarafından 06 Aralık’tan itibaren Yakın İzleme Pazarı’na alınacak. Şirketin içinde bulunduğu finansman sıkıntısı ve Şirket faaliyetlerinin durumunu değerlendiren Borsa İstanbul, bu yönde bir karar almış. Şirket’in işlem sırası bugün kapalı olacak.

GARAN:  Garanti Bankası, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen idari para cezasının iptali için dava açmış ancak mahkeme davayı reddetmiş. İlk derece mahkemesinin bu kararı hakkında istinaf yoluna başvurulacakmış.

IZOCM: İzocam 03 Aralık tarihinde Dilovası’ndaki fabrika inşaatlarında çıkan yangının 2 saat içinde kontrol altına alındığı, yaralanma yada can kaybının olmadığını ve üretimde herhangi bir aksamanın olmadığını bildirmiş.

PETKM: Petkim’in bağlı ortaklığı Petlim; 1,5 milyon TEU kapasiteli konteyner terminalinin 800 bin TEU’luk kısmının tamamlandığı ve faaliyete başlama hususunda; liman işletmecisi APM Terminalleri Liman İşletmeciliği A.Ş ile anlaşıldığını bildirmiş. Terminal, bu hafta operasyonlarına başlayacakmış.

PRKAB: Türk Prysmian Kablo; Yunanistan’daki Hellenic Telecommunications Organization S.A (OTE Group) ‘ın üstlendiği “Copper Telecommunications Cables & Power & Signaling Cables” projesi ihalesinde; teklif verdiklerini ancak sürecin halen devam ettiğini bildirmişti. Sözkonusu ihale hakkında Şirkete henüz bir sonuç bildirimi olmamış ancak ihale için Türk Prysmian Kablo’nun verdiği teminat mektubunun süresi dolduğundan ihalenin olumsuz sonuçlandığını düşünüyorlarmış.

THYAO:  Türk Havayolları A.Ş., VIP hizmetlerde kullanmak için 1 tane A340-542 tip uçak satınalacakmış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top