05 Aralık Günün önemli şirket haberleri

05 Aralık Günün önemli şirket haberleri arasında, 02 Aralık seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) bildirdikleri açıklamaları bulacaksınız.

05 Aralık Günün önemli şirket haberleri
05 Aralık Günün önemli şirket haberleri admin
BNTAS: Bantaş Bandırma Ambalaj, Bandırma'daki gayrimenkulleri,  kutu fabrikasındaki  ve metal ofset baskı fabrikasındaki makine-tesis ve demirbaşları ile taşıt araçlarını değerlemek amaçlı Dünya Grup Gayrimenkul ile sözleşme imzalamış. BRKO: Birko Birleşik Koyunlular Mensucat, Borsa İstanbul tarafından 06 Aralık'tan itibaren Yakın İzleme Pazarı'na alınacak. Şirketin içinde bulunduğu finansman sıkıntısı ve Şirket faaliyetlerinin durumunu değerlendiren Borsa İstanbul, bu yönde bir karar almış. Şirket'in işlem sırası bugün kapalı olacak. GARAN:  Garanti Bankası, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen idari para cezasının iptali için dava açmış ancak mahkeme davayı reddetmiş. İlk derece mahkemesinin bu kararı hakkında istinaf yoluna başvurulacakmış. IZOCM: İzocam 03 Aralık tarihinde Dilovası'ndaki fabrika inşaatlarında çıkan yangının 2 saat içinde kontrol altına alındığı, yaralanma yada can kaybının olmadığını ve üretimde herhangi bir aksamanın olmadığını bildirmiş. PETKM: Petkim'in bağlı ortaklığı Petlim; 1,5 milyon TEU kapasiteli konteyner terminalinin 800 bin TEU'luk kısmının tamamlandığı ve faaliyete başlama hususunda; liman işletmecisi APM Terminalleri Liman İşletmeciliği A.Ş ile anlaşıldığını bildirmiş. Terminal, bu hafta operasyonlarına başlayacakmış. PRKAB: Türk Prysmian Kablo; Yunanistan'daki Hellenic Telecommunications Organization S.A (OTE Group) 'ın üstlendiği "Copper Telecommunications Cables & Power & Signaling Cables" projesi ihalesinde; teklif verdiklerini ancak sürecin halen devam ettiğini bildirmişti. Sözkonusu ihale hakkında Şirkete henüz bir sonuç bildirimi olmamış ancak ihale için Türk Prysmian Kablo'nun verdiği teminat mektubunun süresi dolduğundan ihalenin olumsuz sonuçlandığını düşünüyorlarmış. THYAO:  Türk Havayolları A.Ş., VIP hizmetlerde kullanmak için 1 tane A340-542 tip uçak satınalacakmış.
BIST Şirket Haberleri Borsa şirket haberleri Günün önemli şirket haberleri KAP Haberleri KAP Şirket Haberleri ÖneÇıkanlar Şirket Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
A101 Aktüel 1 Haziran 2017 Kataloğu İndirimli Ürünleri Neler? 1 Haziran 2017 A 101 Aktüel!
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?
Şok Aktüel 27 Mayıs 2017 Hafta Sonu Kataloğu! Hafta Sonu Şok Aktüel Hangi Ürünler İndirimde?