BORSA

04 Kasım Günün önemli şirket haberleri

04 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında; 03 Kasım seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yaptıkları açıklamaları bulacaksınız.

GEDIZ: Gediz İplik iştiraklarinden  Yapısan Yapı’ya ait Şaphane- Kütahya’da bulunan toplamda 57.550 metrekarelik tarlaya Şaphane Belediyesi 150.119 TL fiyat vererek satınalmayı teklif etmiş. Gediz de sözkonusu tarlanın değer tespitini yaptırdıktan sonra, teklifi değerlendirecekmiş.

TOASO:  Tofaş Fabrika; Egea model arabaya olan talepteki artış nedeniyle fabrikasında ikinci bir gövde hattı yatırımı yapacakmış . Böylelikle fabrikanın yıllık 400 bin adet olan kapasitesi 450 bin adede çıkacakmış.  Yeni yatırımın maliyeti 50 milyon Euro olacakmış ve bu tamamlandığında sadece Egea modelin üretim kapasitesi yıllık 250 bin adede çıkacakmış.Ayrıca bahse konu yatırımlar 2017 yılının ilk çeyreğinde devreye alınacakmış.

TRCAS: Turcas, Elektrik Üretim A.Ş.’nin mülkiyetindeki hidroelektrik santrallerin özelleştirilmesi kapsamında Grup 2 portföyünde olan ve toplamda 178 MW kurulu güce sahip Kahramanmaraş – Menzelet ( 124 MW ) ve Kılavuzlu ( 54 MW ) hidroelektrik santralleri ihalesinde; Turcas ve Yapısan’ın ortak girişim grubu ihaleyi alamamış.

ULAS: Ulaşlar Turizm; Şirket hisselerinde 03 Kasım tarihinde 1,26 ve 1,28 fiyatlardan toplamda 112.715 adet hisse satışını gerçekleştirerek; Şirket’teki payını yüzde 3,47 sınırına çekmiş.

VERUS: Verusa Holding  yüzde 100 bağlı ortaklığı Standard Enerji Üretim A.Ş.’nin Tufanbeyli- Adana Boksit maden sahasına 03 Kasım 2016 itibariyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü “Detay Arama Ruhsatı” nı vermiş.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top