BORSA

03 Ocak Günün önemli şirket haberleri

03 Ocak Günün önemli şirket haberleri arasında, 02 Ocak seans kapanışından sonra halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) gönderdikleri açıklamalar yer almaktadır.

AKGUV: Akdeniz Güvenlik birtakım medyada yer alan ve asılsız olduğunu belirttiği iddialara karşın KAP’a açıklama göndermiş. Medyada yer alan ve Şirketin FETÖ ile ilgili olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi ( DHMİ ) özel güvenlik işlerinin Akdeniz Güvenlik’ten alındığı ve başka şirkete verildiği şeklindeki haberlere istinaden, Akdeniz Güvenlik, DHMİ’nin güvelik hizmeti alım ihalesinin açık usulde yapıldığını ve en düşük teklifi veren kuruluşa verildiğini ifade etmiş. Şirket ayrıca, DHMİ’den ihalenin nasıl yapıldığı ve kararın nasıl alındığı hakkındaki görüşlerini yazılı olarak bildirmesini istemiş. DHMİ de göndermiş olduğu yazıda ihalenin 4734 sayılı Kamu İhale Mevzuatı kapsamında gerçekleştirilerek, ekonomik olarak en avantajlı teklifi veren Pars Koruma ve Güvenlik Hizmetleri ile 24 aylık ( 2017 ve 2018 yılları ) sözleşme imzalandığını belirtmiş.

Akdeniz Güvenlik, konuyla ilgili asılsız haber yapanlar karşısında hukuki yollara başvuracağını da ifade etmiş.

BAGFS: Bağfaş, Yunanistan’ da Teotrade firmasından 3 bin ton AS ; İngiltere’de Helm firmasından 6,5 bin ton AN gübre siparişi almış. Şirket, sözkonusu siparişlerin toplam değerinin 1,6 milyon dolar olduğunu ve teslimatların Ocak ayında tamamlanmasının hedeflendiğini belirtmiş.

BRISA: Brisa, 02 Ocak’ta yapmış olduğu Yönetim Kurulu’nda, Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevinden ayrılan Mitsuhira Shimazaki’nin yerine Laurant Dartoux’nun Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmasına, Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa eden Kazuto Sembu’nun yerine Makoto Hashimoto’nun atanmasına, ayrıca Makoto Hashimoto’nun Başkanvekili olarak atanmasına karar verilmiş. Hashimoto, ayrıca Kurumsal Yönetim ve Riskin Erken Saptanması Komiteleri Üyesi olarak görev almasına karar verilmiş.

DGKLB: Doğtaş Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan Akşam gazetesine verdiği röportajda BOYDAK  Holding’in TMSF bünyesindeki markalarına talip olduğunu belirtmiş. Şirket tarafından yapılan açıklamada henüz Yönetim Kurulu’nun bu yönde karar almadığı ifade edilmiş

ETILR: Etiler Gıda, Selçuk SONER’le Romanya’da faaliyet göstermesi için Master Franchise sözleşmesi imzalamış.

INFO: İnfo Yatırım, Oylum Sınai Yatırımlar’ın 02 Ocak itibariyle C grubundan B grubuna geçmesi nedeniyle piyasa yapıcılığına gerek kalmadığından; Oylum’la yaptıkları Piyasa Yapıcılığı sözleşmesinin sona erdiğini bildirmiş.

TSPOR: Trabzonspor, serbest statüdeki Joao Pedro Da Silva Pereira isimli futbolcuyla transfer görüşmelerine başlamış.

UNYEC: Ünye Çimento Genel Müdürlüğü’ne 02.01.2017 itibariyle Yakup Kadri YENİCE atanmış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top