BORSA

03 Kasım Günün önemli şirket haberleri

03 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında 02 Kasım seans sonrasında gelen, halka açık şirketlerin KAP’a yapmış oldukları açıklamaları bulacaksınız.

ALARK:  Alarko Holding, 01 Kasım 2016’da , Hürriyet Gazetesi internet sitesinde yeralan ve Dinçer Gökçe imzalı habere istinaden Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) açıklama göndermiş . Şirket, sözkonusu haberde Alvimedica Tıbbi Ürünler A.Ş.’ nin ) Çatalca’ da yapımını üstlendiği n okul projesiyle ilgili olarak, Alarko Holding’in Belediye ile bir protokol imzaladığının yazıldığı haberinin gerçeği yansıtmadığını söylemiş.

Alarko Holding’in böyle bir protokol imzalamadığını ancak Alvimedica’nın yapmış olabileceğini ve Alvimedica ile Alarko Holding arasında herhangi bir ortaklık ilişkisi veya hukuki ilişki bunulmadığını belirtmiş.

Alarko Holding, başka bir KAP açıklamasında; bağlı ortaklığı Altek Alarko Elektrik’in sermaye arttırımına 2.662.751,58 TL ile katılacakmış.

KRATL: Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler,  Gaziantep Toptan Satış Mağazası ile 31.10.2016 tarihinden itibaren Alanya Toptan Satış Mağazası’nın 31 Ekim’de birleştirilerek; 01 Kasım 2016 itibariyle Şekerhane Mah. 1100 sok. N6/1 Alanya adresinde hizmet verecekmiş.

OZRDN:  Özerden Plastik;  vergi ve faiz hariç olmak üzere 530 bin Euro’ya özel polietilen  filmden torba makinesi alacakmış. Sözkonusu makine 2017 Haziran sonuna kadar teslim edilecek ve finansal kiralama kullanılarak bedeli ödenecekmiş.

PNSUT:  Pınar Süt ile Dimes Gıda’nın beraber teklif verdiği ve Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Okul Sütü İhalesi’nin 3.kısmını, Pınar Süt ile Dimes Gıda almış. İhaleden Pınar Süt’ün payına düşen kısım henüz netlik kazanmamış.

TRKCM: 01 Kasım tarihinde KAP açıklamasıyla duyurmuş olduğu İtalyan cam üreticisi  Sangalli Vetro Porto Nogaro firmasını varlıkları ve finansal borçlarıyla beraber toplamda 84,7 milyon Euro’ya satınalma işlemlerini tamamladığını açıklamış.

TCELL:  Turkcell bağlı ortaklığı Turktell’in yüzde 100’üne sahip olduğu  ve Global Tower adıyla bilinenKule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.’ye Genel Müdür  olarak Nihat Narin atanmış ve vekâleten yürüttüğü Yatırımcı İlişkileri ve İş Geliştirme Direktörlüğü pozisyonu Yatırımcı İlişkileri ve Birleşme & Devralma Direktörlüğü ismiyle yeniden yapılandırılmış. Sözkonusu makama; 01 Kasım tarihinden itibaren Zeynel Korhan Bilek atanmış.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top