BORSA

02 Ocak Günün önemli şirket haberleri

02 Ocak Günün önemli şirket haberleri arasında 30 Aralık Cuma’dan itibaren halka açık şirketlerin KAP’a yaptıkları bildirimler yeralmaktadır.

AKSEN: Aksa Enerji, sahibi olduğu Kozbükü HES’i Nas Enerji’ye 89,4 milyon dolara,  Hatay Sebenoba Rüzgar Santrali, Manisa Karakurt Rüzgar Santrali, Balıkesir Şamlı Rüzgar Santrali, Ayvacık Rüzgar Santrali, Kapıdağ Rüzgar Santrali ve Belen/Atik Rüzgar Santrali’ni Güriş Şirketler Grubu’na toplamda 259 milyon dolara satışının önemli nitelikteki işlem olmasından dolayı Ayrılma Hakkı doğurduğunu belirtmiş ve ayrılma hakkı kullanım fiyatının 2,6065 TL olarak hesaplandığını, kullanmak isteyen yatırımcıları için de acil olarak Olağanüstü Genel Kurul yapılacağını açıklamış

ANELE: Anel Elektrik’in yüzde 30 payının olduğu Katar’da faaliyet gösteren  Anel MEP Maintenance and Operations LLC ‘nin yüzde 19’unu Anelsis Mühendislik San. ve Tic.Ltd.Şti’den 18,05 milyon dolara satınalmaya karar vermiş ve sözleşme 30 Aralık’ta imzalanmış.
BDOGA: Beykoz Doğa Öğretim Kurumları, tahvil borcunun ödenmesi konusunda grup şirketlerinden birisinin kısmi hisse satışını vadeli satış yöntemiyle satmış ve buradan gelecek parayla  TRSBDOYA1616 ISIN kodlu tahvilin yatırımcılarına 5 milyon TL tutarında anapara ve faiz ödemesi yapacakmış.

DESA: Desa, 196 çalışanını işten çıkaracağını bildirmiş. Şirketin toplam çalışan sayısı ise 1.375’miş. Sözkonusu kararla Desa, oransal olarak personel sayısını yüzde 14,25 azaltıyor.

FMIZP: Federal Mogul, ana ortağı Federal Mogul Powertrain Otomotiv A.Ş.’ye yıllık yüzde 3,23 faizle 6 milyon Euro’ya kadar borç kullandırılacağı ve ödemenin 15 Mart 2017’den önce yapılması kaydıyla bu işlem için yetki verildiğini belirtmiş.

SAYAS: Say Reklamcılık Yapı Dekorasyon, İzmir Kemalpaşa’daki gayrimenkullerini toplamda 15.145.000 TL’ye Ateş Çelik İnşaat’a satmaya karar vermiş. Sözkonusu tutarın 12,9 milyon TL’si tahsil edilmiş , kalanı ise taşınmazların üzerindeki ipoteklerin kaldırılması sonucu tahsiline karar verilmiş. Say Reklamcılık, satış işleminin önemli nitelikte işlem statüsünde olmadığını bildirmiş.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top