BORSA

02 Kasım Günün önemli şirket haberleri

02 Kasım Günün önemli şirket haberleri arasında; 01 Kasım seans kapanışıyla birlikte Borsa İstanbul’da hisseleri işlem görmekte olan halka açık şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapmış oldukları açıklamaları bulacaksınız..

AKGRT: Aksigorta; Şirket Genel Müdür Yardımcılığı görevine 01 Kasım 2016’dan itibaren  Tolga Okan Tezbaşaran’ın getirildiğini bildirdi.

COMDO: Componenta Dökümcülüğe ait  1.227.399,31 TL Vergi Aslı ve 1.841.098,98 TL Vergi Cezası 6736 sayılı Kanun çerçevesinde yapılandırılarak toplamda 1.048.048,46 TL’ye indirilmiş. Sözkonusu tutar 18 taksitte ve 2’şer aylık dönemde ödenecekmiş.

DGGYO: Doğuş Gayrimenkul Yat. Ort.; Gebze Center AVM kiracılarının iş hacimlerinin daralmış olması nedeniyle talep ettikleri ve önümüzdeki 2 aylık dönemde 1 Euro’yu 3,00 TL’ye sabitleme isteklerini kabul etmiş.

EUKYO: Euro Kapital Yat. Ort. ; A1 Capital tarafından gönderilen ihtarnameye karşı; Şirket Genel Kurulu’nun , A1 Capital’in istediği gibi tasfiye işlemlerini görüşmek için değil fakat; 2017 yılı içerisinde olağan gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak için Euro Kapital’in belirleyeceği bir tarihte ve  2016 yılına ait genel kurul toplantısının yapılmasına karar verdiğini açıklamış.
 KOZAL:   Koza Altın Himmetdede Altın Madeni İşletmesi Kapasite Artırımı Projesi ve  Mastra Altın Madeni İşletmesi 3. Atık Depolama Tesisi Projesine  ÇED olumlu kararı almış.

 

OZKGY: Özak GYO;  Özak Grubun imkânlarını kullanarak; 10 milyon Euro tutarında3 yıl anapara geri ödemesiz olmak üzere 6ayda bir anapara+faiz ödemeli 10 yıl vadeli köprü kredi almış. Sözkonusu kredinin faizi Euro Libor ( Euribor ) + yüzde 4,30 ‘muş.

UYUM : Uyum Gıda, Makro Market tarafından satma hakkı kullanımına ilişkin 3aylık hak düşürücü süreden sonra satma hakkını kullanmayan ortakların 505.649 TL nominal değerli paylarının iptali ve yerine Makro Market’e tahsisli yapılacak sermaye arttırımı ihraç belgesi ile MKK’ya başvurmuş.

YAZIC:  Yazıcılar Holding Alternatif Bank ile ilgili olarak 18.07.2016 tarihli açıklamasında bahsettiği hisse satış hakkının kullanılması için BDDK’dan gerekli izni almış.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Hafta

Haberra.com Haber portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bütünüyle uygun olarak yayınlanmaktadır.

Doğru ve özgün haber ilkesine dayalı olarak yayın yapılmaktadır. Yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Yasal Uyarı

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

Bize Ulaşın

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2015 Haberra. Ekonomi Haberleri

To Top